У 9-річного хлопчика з Городка діагностували правець
До теми
У понеділок, 14 травня, до львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ госпіталізували 9-річного хлопчика з Городка, в якого діагностували правець. Дитина не була вакцинована від цієї небезпечної інфекційної хвороби.
Як повідомила ZAXID.NET заступниця головної лікарки ОХМАТДИТу Олександра Бурда, хлопчик перебуває в реанімації. Його стан важкий, він перебуває на штучній вентиляції легень й отримує все необхідне лікування.
Минулого тижня хлопчик упав з велосипеда і ногою наступив на дошку, що валялася на дорозі. У великий палець дитині залізла скалка. Це і стало причиною інфікування.
Цього року, як повідомила ZAXID.NET головна епідеміологиня Львівщини Наталія Тімко, це перший випадок захворювання на правець у нашій області. Торік це інфекційне захворювання діагностували у двох дітей, у 2016 році також було два випадки. Ніхто з дітей, що захворіли, не мав щеплення від цього захворювання.
І це дуже тривожний факт, адже раніше у нас це захворювання тривалий час не фіксували.
Для збільшення клікніть на зображення
Нагадаємо, що правець – це гостре інфекційне захворювання, яке вражає нервову систему і проявляється сильними судомами. Хворий вигинається дугою, спираючись на п’ятки і потилицю. Якщо негайно не розпочати лікування, пацієнта можна і не врятувати.
Інфікуватися правцем можна при потраплянні бруду в рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини, бо спори бактерій живуть у грунті і кишковому тракті тварин. Від людини до людини це захворювання не передається.
Захиститися від цієї хвороби, як кажуть лікарі, можна лише вакцинацією. Дітям необхідно отримати щеплення у віці 2, 4, 6 і 18 місяців. У віці 6 і 16 років необхідна ревакцинація. Дорослим потрібно поновлювати щеплення від правця кожні 10 років.
У випадку поранення чи травми безпечно можна почуватися лише за умови, що від моменту проведення останнього щеплення минуло 5 років. Якщо більше, то щоб не допустити розвиток правця, треба провести екстрену профілактику.