На Волині виборчу адресу помилково змінили не тому виборцю

Проблема виникла, бо у двох виборців – одне й те саме ім’я і прізвище

У Володимир-Волинському Волинської області виборця Андрія Панасевича переплутали з поліцейським Андрієм Панасевичем, який змінив місце голосування. В результаті обоє виборців втратили можливість проголосувати, повідомили «Волинські новини» з посиланням на довірену особу одного із кандидатів у президенти України Ганну Медведєву.

З її слів, до неї, як до компетентної у виборчих справах особи, звернувся мешканець Володимира-Волинського Андрій Панасевич і поскаржився, що не зміг проголосувати на своїй виборчій дільниці, хоча перед тим отримав запрошення на вибори згідно зі своєю адресою.

«До мене звернувся чоловік, який мешкає на вулиці Шевченка у Володимирі-Волинському. Згідно із запрошенням він прийшов голосувати, однак йому сказали, що у списках його немає. Здивованому чоловіку пояснили, мовляв, у списку виборців по цій дільниці його немає, тому що він же написав заяву про «відкріплення» його за місцем голосування у Любешів [Волинської області]. Однак, чоловік у шоці, адже жодної подібної заяви він не писав», – розповіла Медведєва.

За її словами, ні їй, ні ошуканому чоловіку відповідної заяви на дільниці не показали, натомість порадили пошукати цю заяву у державному реєстрі.

«Беремо ту людину і їдемо до державного реєстру виборців. Там просимо показати заяву про «відкріплення», але заяви знову немає. Вони сказали, що заяву можна знайти у реєстрі виборців у Любешеві. Таким чином нам вдалося встановити, що заява була написана 23-го березня 2019 року. Виявилось, що прізвище та ім’я виборців співпадають, але дати народження і по батькові виборця у заяві не вказали», – продовжує Ганна Медведєва.

Зі слів провідної спеціалістки держреєстру виборців, на підставі вищезгаданої заяви заступник начальника Любешівського відділення поліції Сергій Ляшук віддав наказ про призначення свого підлеглого до охорони виборчої дільниці № 070562 у селі Гірка Любешівського району. Але, попри те, що у наказі співпадало прізвище та ім’я, дату народження одного із них вказати забули.

«Це пряме і грубе порушення виборчого процесу. Я вийшла на помічника народного депутата Ірини Констанкевич. Як виявилося, у Любешеві працює у поліції однофамілець Андрія Панасевича, але дата народження і по батькові у нього інші», – розповіла довірена особа одного з кандидатів у президенти.

«Волинські новини» зазначили, що ця помилка сталася через те, що заступник начальника любешівської поліції Сергій Ляшук некомпетентно написав наказ.

Андрій Панасевич розповів журналістам, що проголосувати не зміг ні він, ні його тезка з поліції. З цього приводу чоловік звернувся до правоохоронців, адже через помилку втратив право голосу.

Нагадаємо, за час першого туру президентських виборів у неділю, 31 березня, поліція отримала 1,9 тис. повідомлень про порушення і відкрила за цими фактами 31 кримінальне провадження.

Детальніше про перебіг виборів, результати екзит-полів та про все, що пов’язане з виборами, читайте в нашій онлайн-трансляції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук