На Закарпатті автомобілі з іноземними номерами заблокували прикордонний КПП

У Закарпатській області близько ста автомобілів з іноземними номерами сьогодні зранку заблокували рух на КПП «Ужгород» на українсько-словацькому кордоні.

Як повідомив голова Громадської організації «Завтра» (Західноукраїнська Асоціація Власників ТРанзитних Авто), закарпатський журналіст Павло Білецький, приводом для акції блокування стало повідомлення Закарпатської митниці ДФС України в Закарпатській області від 4 березня, що довідка зі станції технічного обслуговування (СТО) про ремонт автомобіля більше не є підставою для відстрочки технічного перетину кордону, який є обов’язковим для автомобілів з іноземною реєстрацією згідно зі ст. 95 Митного кодексу України.

За словами автовласників, раніше можна було показати довідку зі СТО про поломку машини чи ДТП, і це давало право дещо збільшити 5-денний термін між перетинами, а нібито з 4 березня почала діяти нова норма, коли власник авто повинен повідомляти митницю в письмовому вигляді про виникнення такої проблеми – ще до того, як почалось протермінування.

«Загалом нинішньою акцією ми вкотре намагаємося привернути увагу до більш глобальної проблеми – проблеми вимушеного п’ятиденного перетину кордону автомобілями з іноземною реєстрацією, які перебувають на території України. Це суттєво ускладнює життя тисячам громадян області, які, згідно зі ст. 95 Митного кодексу України, їздять у режимі транзиту, а тому вимушені щоп’ять днів їздити на перетин», – сказав Білецький, якого цитує УНІАН.

За його словами, активісти пропонують вирішити проблему одним із трьох способів: збільшити до 10 днів термін перебування на території України для автомобілів з іноземною реєстрацією; зменшити мито і відмінити акцизи на прикладі інших держав (у Словаччині – 400 євро, у Білорусі – 500 доларів). «Ще один варіант — тимчасове ввезення авто з іноземною реєстрацією на рік за гроші, що дасть суттєве наповнення бюджету України», – додав Білецький.

Він також уточнив, що відповідні законопроекти розроблені, проте на них не звертають увагу законодавці. «Жодна з численних наших ініціатив не отримала схвалення ні в парламенті, ні в керівних органах», – повідомив голова ГО «Завтра».

За словами Білецького, за кілька годин акції до активістів не підійшов ніхто з керівників митниці та влади Закарпаття.

Наразі участь у блокуванні КПП беруть участь близько 100 автомобілів переважно словацької, чеської та угорської реєстрацій. Через блокування КПП «Ужгород» на українсько-словацькому кордоні прес-служба Чопського прикордонного загону звернулася до всіх громадян, котрі планують подорож до Словаччини, обирати для перетину кордону інші пункти пропуску.

4 березня Головне управління ДФС у Закарпатській області проінформувало, що, згідно зі ст. 95 Митного кодексу України, встановлені такі строки транзитних перевезень залежно від виду транспорту: для автомобільного транспорту – 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці – 5 діб).

Водночас, за інформацією відділу комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області, норма про необхідність письмового інформування митного органу про подію (аварію чи дії обставин непереборної сили), яка відстрочує термін перетину кордону, діє з жовтня 2012 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук