На Закарпатті між угорськими партіями розгорнулася битва за голоси виборців

СуспільствоРоман Ганкевич, 31 березня 201841757
На Закарпатті між угорськими партіями  розгорнулася битва за голоси виборців
фото Mukachevo.net
На Закарпатті стався скандал між угорськими партіями КМКС та «Йоббік»

З наближенням дня парламентських виборів в Угорщині, які відбудуться 8 квітня, почалося загострення і між політичними організаціями угорців на Закарпатті. Про це інформує Mukachevo.net.

Як зазначається, представники КМКС, які активно лобіюють інтереси партії Віктора Орбана («Фідес») почали кампанію проти націоналістів-радикалів з партії «Йоббік». На сайті Karpathir була опублікована стаття, яка звинуватила очільницю КМКС в Берегові, політолога Кароліну Дарчі.

Депутат Берегівської міської ради нібито припустила, що підпал та вибух в офісі організації угорців в Ужгороді був на руку як українським націоналістам зі «Свободи», так і угорському «Йоббіку». Авторка статті стверджує, що кампанія ненависті проти «Йоббіка» почалася не спонтанно, а є офіційною позицією з боку як КМКС, так і «Фідеса».

Кароліна Дарчі у свою чергу відповіла на ці закиди у своєму відкритому зверненні у мережі Facebook. Вона, зокрема, пише, що представники «Йоббіка» вперше офіційно завітали на Закарпаття у 2013 році, і тоді було багато закарпатських угорців, які вірили у їхні наміри та принципи. «Ми хочемо подякувати Йоббіку. Але не за те, що він привів до нас офіс КДБ-Бейли (мається на увазі офіс депутата Європарламенту Бейли Ковача у Берегові)», - пише Дарчі.

За її словами Бейла Ковач взяв участь, як спостерігач, у псевдореферендумі щодо анексії Криму від України. А своїм офісом поставив під удар реформатський угорський коледж, де винаймав приміщення для свого офісу. Також представників «Йоббіка» політолог Кароліна Дарчі звинуватила у перемовинах з іншими націоналістами – українською партією «Свобода».

Вона виступила категорично проти висловів угорських радикалів щодо автономії Закарпаття, які прозвучали у 2013 році, коли це було особливо недоречно. Кароліна Дарчі також рішуче відкидає закиди, що нібито КМКС сприяв тому, аби угорці із Закарпаття активно переїжджали до сусідньої області Угорщини Саболч-Сатмар-Берег.

«Щиро дякую, але у нашої нечисельної громади і без вас достатньо проблем, тому прошу лише про одне, яку вам потрібно зробити: Йдіть геть від нас!», – написала Кароліна Дарчі, звертаючись до представників «Йоббіка» і зауважила, що закарпатські угорці чітко бачать, що бажання угорських радикалів єдине – це власна політика та жага влади.

«Вони ніколи не піклувалися про людей, а лише про самих себе. І надто багато разів зрадницьким шляхом використали довіру інших», – резюмувала Дарчі.

Зауважимо, що вибори в Угорщині пройдуть 8 квітня, і на них голосуватимуть і закарпатські угорці, які мають паспорт Угорщини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук