На Закарпатті русини судяться з депутатами Ужгородської міськради

2 жовтня 20082410

1 жовтня відбулося засідання Ужгородського міськрайонного суду у справі за позовом русинських організацій до депутатів Ужгородської міськради Павла Федаки, Андрія Федорішка, Тараса Шляхти, яких "політичні" русини звинувачують у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі, приниженні русинської і угорської націй. Про це ZAXID.NET повідомив депутат Ужгородської міської ради Павло Федака.

На суді відповідачі, депутати Ужгородської міськради заявили, що Українська держава ніколи не заперечувала існування в Закарпатті та в інших регіонах спільнот із самоназвою "русин". За висновками Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса Національної Академії наук України, Інституту мистецтвознавства фольклористики та етнології НАН України, Державного комітету України у справах національностей та міграції, Міністерства юстиції України та інших наукових і державних установ, за всіма етнографічними і лінгвістичними ознаками русини є органічною складовою української нації, тобто її субетносом (етнографічною групою, такою як гуцули, лемки, бойки). Тому заяви депутатів спрямовані не проти збереження і розвитку культурних місцевих особливостей, а проти дій осіб, які використовують русинський рух у політичних цілях, роблять заклики, які можна трактувати як посягання на територіальну цілісність і недоторканість України. У відповідь на звернення Павла Федаки, Андрія Федорішка, Тараса Шляхти слідчим відділом Управління СБ України в Закарпатській області порушено кримінальну справу за фактом здійснення публічних закликів до зміни меж території нашої держави, тобто за ознаками злочину, передбаченого частиною 1 статті 110 кримінального кодексу України ("Посягання на територіальну цілісність і недоторканість України").

Також відповідачі заявили, що неправдивим і протизаконним є твердження голови "Сойму Підкарпатських Русинів" о. Димитрія Сидора, що Закарпатська область знаходиться у складі Угорщини. Вона є невід’ємною частиною держави Україна. Також історично ніколи не існувало Русинської автономної республіки в складі Угорщини.

Враховуючи аргументи представників націонал-патріотичних сил та в зв’язку з тим, що проти антиукраїнських елементів порушено кримінальну справу суд ухвалив зупинити розгляд справи за позовом "Закарпатського Народного Об’єднання" та "Сойму Підкарпатських Русинів" до закінчення кримінальної справи про "Посягання на територіальну цілісність і недоторканість України".

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук