На Золочівщині перепоховають останки 14 вояків дивізії «Галичина»

Пошуковці віднайшли останки 56 вояків дивізії «Галичина», німецького «Вермахту» та Червоної армії

Останки 14 українських вояків з дивізії «Галичина» та двох невідомих буде перепоховано 23 липня о 14:00 на військовому кладовищі між селами Червоне-Ясенівці Золочівського району.

У селах Хильчиці та Княже Золочівського району Львівської області пошукова група Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять» під час досліджень місць боїв періоду ІІ Світової війни знайшла санітарні захоронення вояків української дивізії «Галичина», німецького «Вермахту», радянської Червоної армії. Віднайдено останки 56 осіб. Також знайдено військові ідентифікатори, які дають можливість більше дізнатися про загиблих.

Як розповів ZAXID.NET Любомир Горбач, голова товариства «Пам'ять», від серпня минулого року пошуковці знайшли п’ять місць захоронень. Відповідно до висновків, які науковці отримали після дослідження супровідних речей, у поховальних ямах знаходились останки вояків української дивізії «Галичина», німецького «Вермахту» та радянської Червоної армії.

«Минулого року в серпні ми знайшли одне поховання. Потім ще одне у вересні. Ще три знайдені вже цього року. Важливо, що це все одна місцевість. Це поховання, які були зроблені після боїв 21 липня 1944 року, які відбувалися тут», – пояснив Любомиг Горбач.

За його словами, за знайденими ідентифікаторами, 13 похованих були вояками української дивізії «Галичина», 19 – німецького «Вермахту» та один військовослужбовець радянської Червоної армії без ідентифікатора. Супровідні речі до двадцяти трьох людських останків – німецького походження. На жаль, відсутність ідентифікаторів не дозволяє визначити, чи були серед неідентифікованих останків українці.

Останки 42 німецьких вояків будуть перепоховані на військовому кладовищі у с. Потеличі Жовківського району. Останки 14 українських вояків з дивізії «Галичина» та двох невідомих буде перепоховано 23 липня о 14:00 на військовому кладовищі між селами Червоне-Ясенівці Золочівського району. Вояка радянської Червоної армії поховають на військовому кладовищі у м. Рава-Руська.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук