У лісі на Львівщині пошуківці розкопали могили вояків Першої світової війни

СуспільствоМарічка Крижанівська, 29 червня 2017, 14:03 2093 0

У лісі поблизу селища Івано-Франкове члени товариства пошуку жертв війни «Пам'ять» розкопали останки 11 вояків австро-угорського та російського військ. Ім'я одного із них вдалося ідентифікувати.

Поблизу Івано-Франкового у часи Першої світової війни відбувалися запеклі бої. Знайдені ями були вогневими точками австро-угорської армії, навпроти розташовувалися позиції Російської імперії.

«Основні лінії оборони завжди будувалися на височині, на пагорбі. І от ми знайшли ями, в яких солдати відстрілювалися. І ті гільзи, які ми знайшли тут, наштовхнули на думку про те, що хтось відстрілювався, відповідно, в тій ямі хтось загинув», – повідомив Любомир Горбач, голова товариства «Пам'ять».

Члени товариства пошуку жертв війни «Пам'ять» у землі знайшли останки шести вояків австро-угорського війська та п’ять – Російської імперії.

Речі, які були біля цих чоловіків, допоможуть ідентифікувати національність і рік загибелі. Завдяки жетону вдалося дізнатися ім'я одного із загиблих, ним виявився угорець.

«В одній ямі ми попередньо припускаємо, що це угорці, можливо, по ґудзиках буде видно, до якої саме національності вони належать», – пояснив пошуківець Степан Леус.

«Ми знайшли гільзи від австрійської гвинтівки системи Манліхера, дата виготовлення цих набоїв – 1912 рік, це означає, що це артефакти із боїв 1914 - початку 1915 року», – додав Любомир Горбач.

Щоправда, поки пошуківці чекали на офіційний дозвіл на ексгумацію, до цих могил першими добралися мародери, пограбували і порозкидали кістки.

«Цілісність одного із скелетів було порушено. Зараз ми в тому місці розчищаємо, ми натрапили на тазові кістки і частину стегнової. Ну а далі під коренем дерева є череп. Ускладнює те, що скелет лежить під кореневою системою потужного дерева», – розповів пошуківець Андрій Стадницький.

Із землі витягнули також набої, рештки погонів, дерев'яну люльку.

У цих лісах члени товариства копають уже четвертий рік, за цей час знайшли більше 20 останків вояків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук