У Львові товариство «Пам'ять» уперше демонструє віднайдені речі вояків І та ІІ Світових воєн

Виставку історичних військових скарбів відкрили у музеї «Тюрма на Лонцького»

КультураМарічка Крижанівська, 28 березня 2017, 20:28 1244 0

Виставку історичних військових скарбів, які викопали пошуковці товариства «Пам'ять», відкрили у музеї «Тюрма на Лонцького».

Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять» займається різними напрямками. Кілька разів на рік відтворюють історичні битви, які були на наших землях. Ті ж реконструктори боролися на Майдані, а зараз воюють на Сході.

Та найголовніша їхня діяльність – пошук останків вояків різних військ Першої і Другої світових воєн. Для цього копають на Львівщині, Рівненщині та Волині. Тіла, і не тільки українців, перепоховують із військовими почестями. За 12 років таких останків пошуківці знайшли більше 1300. Частину з них вдалося ідентифікувати.

«У нас ще є надія, що ми знайдемо їхніх родичів і відповідно їхні особисті речі ми передамо попри те, що останки вже захоронені», – розповів Любомир Горбач, голова товариства «Пам'ять».

Особисті речі та зброю, які лежали біля останків, вперше показують на виставці.

«Експозицію ми поділили на різні періоди і війська, у яких були українці у часи двох воєн. Додали і речі нинішніх наших вояків», – додав Любомир Горбач.

Серед цікавих знахідок – ікона, намальована на розклепаній ложці чи гільзі. Крім того є гребінець для вусів німецького вояка, а ще серед річей дивізійників – срібний перстень із тризубом.

Виставка триватиме півроку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук