У Львові просто неба відкрили військове містечко часів І і ІІ Світових воєн

Головні новини Львова 13.05Марічка Крижанівська, 13 травня 2016, 17:36 1604 1
дивіться також

Товариство «Пам’ять» відкрило військово-історичний музей у Львові просто неба, перед обласною адміністрацією. Так святкують День героїв та 125-річчя від дня народження Євгена Коновальця.

Просто неба виставили військову техніку, озброєння та речі побуту, які використовували у роки Першої та Другої світових воєн у різних збройних формуваннях на території України.

В одному кутку відтворюють позиції і побут вояків кайзерівського та австрійського військ 1914 року, поміж ними і січові стрільці.

Музей – живий, бо реконструктори в одностроях і кожен виконує свою роль.

«У мене однострій прусської армії зразка 1910 року. Поруч біля мене стоїть вояк у строї 1915 року», – розповів Любомир Полюга, член товариства «Пам’ять».

Інша частина експозиції – Друга світова війна, теж із технікою та зброєю.

Показують ті війська, у яких були українці – у складі Червоної Армії, німецьких збройних формувань, зокрема дивізії СС «Галичина», а ще Української повстанської армії.

Олег розкладає радянську зброю, яку в боях і собі відбирали упівці.

«У мене тут радянський ПКС, розшифровується як пістолет-кулемет Судаєва, розроблений в 1943 році, дуже простий, надійний, не має деталей, які можуть зламатися. Також маємо ПКШ – пістолет-кулемет Шпагіна, також радянський, наймасовіша модель, зроблена грубо, нічого тут зламатись, загубитись, загнутись не зможе», – пояснив реконструктор Олег Клим.

«Музей буде працювати упродовж п'ятниці, суботи, неділі, 13-15 травня, з 10-ї до 20-ї години. Мешканці міста та гості можуть приходити, дивитися на ці речі, фотографуватися, задавати питання цим воякам. Кожен з них готовий розповісти про той період історії, який він у цьому музеї просто неба представляє», – додав голова товариства «Пам’ять» Любомир Горбач.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук