На Золочівщині перевіряють законність вирубки лісу

Головні новини Львова 30.03Вікторія Іваскевич, 30 березня 2016, 19:45 857 1

У селі Вижняни на Золочівщині Львівської області мешканці вимагають призупинити вирубку лісу. Кажуть, підприємці мали зрізати та вивезти хворі дерева, натомість взялись за багаторічні дуби. Правди наразі шукають експерти і депутати районної ради, тим часом лісники також мають претензії до селян.

Зі самого ранку в лісі в селі Вижняни працює комісія з районної ради. Рахують та вимірюють пеньки, які по собі залишили підприємці. Селяни, кажуть, забили на сполох, бо побачили: після такої санітарної вирубки лісу може і не залишитись. Мовляв, сухостій ніхто навіть не чіпав. Натомість під пилку пішли здорові дуби.

«То мало підпадати під ту різку сухе, надломлене і всяке таке дерево, – розповів мешканець села Роман Романко. – Він то почав ніби як санітарну вирубку, а потім потрошки зробив таку ніби вирізку дуба. Такого, якому може по 100-200 років. І люди проти того повстали».

Юрій Кравців, директор Золочівського ДЛГП «Галсільліс», який тут працює, запевняє: його люди жодного зайвого дерева не зрубали. А сухостою просто не встигли вивезти.

«В нас термін до 31 липня, і ми спочатку забираємо вищі дерева, потім нижчі і за собою робимо очистку, так і відбувається вибіркова санітарна рубка», – розповів Кравців.

Стати на чийсь бік поки що не готовий сільський голова. Каже, почекає результатів експертизи. Але спершу в місцевих не було зауважень. У роботі лісорубів же, навпаки, побачили вигоду.

«Це питання було погоджено на виконкомі, а потім були збори села. Людям було повідомлено, що є таке прохання і є така людина Юрій Кравців, він і допоможе учасникам АТО, дасть дрова, багатодітним, бідним сім'ям, допоможе в упорядкуванні цвинтаря в селі Вижняни, а також яка буде потрібна допомога, на зборах села ніяких заперечень не було. Люди на то погодилися і прийняли рішення нехай він працює», – розповів голова Заставнянської сільської ради Михайло Балич.

Юрій Кравців зазначив, що тут працював з 23 лютого. А зрізані дуби почали муляти очі селянам лише кілька тижнів тому.

«Селяни цього села Вижняни поставили переді мною таку умову дати їм на церкву 80, потім 50 тис., що звичайно я не можу зробити, тому що я є посадова особа і я не приватна лавочка», – поскаржився Кравців.

Роман Романко, який мешкає в селі і є депутатом сільської ради, запевняє: ніхто нікого не шантажував. А представники Золочівського «Галсільлісу» самі обіцяли допомогу.

«За гроші там питання так не стояли. Але люди, бачивши, що він робить, просили. Але справа в тому, що він обіцяв, обіцяв і не дав нічого фактично», – зазначив Романків.

Експерти поки що не готові робити висновків. На око ж, стан лісу їм не дуже подобається.

«Є багато питань, які треба буде піднімати нашій комісії щодо законності вирубки цих лісів», – констатував голова комісії Золочівської райради Віктор Олійник.

На черзі в комісії ще кілька схожих лісів у селах Сновичі та Сасів. Тож висновки готуватимуть близько двох тижнів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук