НАБУ запропонувало забрати в чиновників необмежені премії

НАБУ обурене, що члени НАЗК влітку та восени призначали собі величезні премії

СуспільствоВолодимир Пиріг, 11 листопада 20162881
НАБУ запропонувало забрати в чиновників необмежені премії

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) вважає, що треба переглянути підходи до визначення розмірів премій, надбавок і стимулюючих виплат держслужбовцям.

Такого висновку НАБУ дійшло за результатами аналітичної оцінки інформації про нараховану та виплачену заробітну плату голові та членам Національного агентства з запобігання корупції (НАЗК), повідомила в п’ятницю, 11 листопада, прес-служба НАБУ.

Фахівці НАБУ виявили колізії та прогалини у чинному законодавстві, що дозволяють керівництву НАЗК встановлювати собі та членам НАЗК необмежені надбавки, доплати та премії, які суперечать принципам бюджетної системи України.

«По-перше, невизначеним є статус голови та членів НАЗК. З одного боку, закон України “Про запобігання корупції” визначає статус членів НАЗК як державних службовців і зазначає, що оплата їхньої праці регулюється цим законом та законом України “Про державну службу”. З іншого, закон України “Про державну службу” зазначає, що його дія не поширюється на голову та членів НАЗК», – уточнили у відомстві.

Також зазначається, що у законодавстві немає обмежень щодо максимального розміру встановлення та виплат премій і надбавок керівникам органів виконавчої влади, державних органів та державним службовцям. У НАБУ зазначили, що через це виявилось можливим нарахувати і виплатити Голові та членам НАЗК у липні 2016 року премії в розмірі, що суттєво перевищує їхні посадові оклади.

Згідно із повідомленням, Бюро свої пропозиції направило до Нацдержслужби. Зокрема, НАБУ вимагає визначити максимальний розмір премій, надбавок і стимулюючих виплат, що можуть бути одночасно виплачені державним службовцям, керівникам центральних органів виконавчої влади, місцевих органів виконавчої влади та їх заступникам до 2019 року і привести у відповідність до законів України «Про центральні органи виконавчої влади» та «Про державну службу» визначення правового статусу членів НАЗК.

Як відомо, раніше з’явилася інформація про те, що чотири члени Національного агентства із запобігання корупції щомісяця отримували до свого основного окладу дві надбавки й премії в розмірі місячної зарплати. Відповідно до цієї інформації, у липні й вересні всі чотири члени НАЗК отримали по 250% премії на додаток до окладу й надбавок.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук