Члени Нацагентства з запобігання корупції преміювали себе на десятки тисяч гривень, – ЗМІ

Члени Нацагентства з запобігання корупції преміювали себе на десятки тисяч гривень, – ЗМІ
фото День
Голова НАЗК Наталія Корчак

Чотири члени Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК) щомісяця отримували до свого основного окладу дві надбавки та премію у розмірі місячної зарплати. Унаслідок цього замість одного стандартного окладу члени НАЗК отримували по чотири, повідомили журналісти програми «Схеми», спільного проекту «Радіо Свобода» та телеканалу «UA:Перший».

НАЗК скерувало документи Центру протидії корупції, де вказало розміри заробітної плати співробітників.

Так, з квітня по вересень поточного року голова НАЗК Наталя Корчак отримала понад 700 тисяч гривень зарплатні. Щомісяця голова НАЗК отримувала оклад у розмірі 35 тисяч гривень, 50% від окладу у вигляді надбавки за вислугу, 100% окладу як надбавку за інтенсивність та 100% окладу у вигляді премії.

Згідно з інформацією, у липні та вересні поточного року всі чотири члени НАЗК отримали по 250% премії на додаток до окладу та надбавок.

«Критерії успішності роботи членів НАЗК визначали самі члени НАЗК. Вони вирішили, що треба себе преміювати. Вони вважають, що працюють досить успішно і виконують свої функції. Натомість те, що ми бачимо як антикорупційна організація зовні, НАЗК не забезпечило функціонування системи електронного декларування належним чином», – прокоментувала юрист Центру протидії корупції Олена Щербан.

На запитання, що послужило причиною збільшення виплати у десять разів від розміру встановленого окладу, голова НАЗК Наталія Корчак поскаржилася на несвоєчасне фінансування урядом роботи свого відомства та повідомила, що за рахунок премій, проведених через зарплату, члени НАЗК облаштовували свої робочі місця і заправляли картриджі.

«Більше того, значна частина премій іде на те, щоб якимось чином влаштувати свої робочі місця. Це зараз ми почали закупки якісь робити не зі своїх коштів, а до цього часу ми і картриджі заправляли і приносили свої комп’ютери», – повідомила Корчак.

«Фактично ми запускаємо електронне декларування без належного матеріально-технічного забезпечення. І більше того – коли ми ці кошти просили, ніхто нам їх оперативно не виділив до кінця. І питання будуть вирішувати за рахунок бюджету на наступний рік. А те, як ми робимо, які зусилля ми до цього докладаємо, це нікого не цікавить», – додала голова НАЗК.

До слова, на ранок 27 жовтня заплановане термінове засідання НАЗК щодо стану функціонування системи електронних декларацій.

Раніше повідомлялося про нестабільну роботу системи, у НАЗК це пояснили великою кількістю запитів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук