Надія Савченко заявила про можливість обміну полонених за схемою «двох на двох»

Надія Савченко з родичами полонених мітингували під Адміністрацією президента

У Києві під Адміністрацією президента України у понеділок, 8 серпня, відбувся мітинг родичів українців, які перебувають у полоні, організований народним депутатом Надією Савченко.

Учасники заходу тримали плакати з фотографіями полонених і написами «Живі, але забуті в полоні». Акція пройшла мирно. Будівлю охороняли близько 20 правоохоронців, зіткнень між ними і протестувальниками не було.

На мітингу Надія Савченко заявила, що досягнута домовленість про обмін двох сепаратистів на двох громадян, які перебувають в полоні у бойовиків.

«Ось зараз є домовленість про обмін двох на двох – це треба зробити вже зараз. Це повинен зробити президент своїм указом, а не через суди і слідство – і все це буде тривати півроку, через півроку все це стане не актуальним, ці люди там просто помруть», – сказала Савченко, повідомив «Інтерфакс-Україна».

Савченко не уточнила, чия це «домовленість», проте зазначила, що це не єдина пропозиція.

Учасники мітингу підписали звернення до президента Петра Порошенка з вимогою розповісти про заходи, які здійснюють для звільнення політв’язнів в РФ і людей, які зараз перебувають у полоні на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Представник Адміністрації президента прийняв звернення, воно було зареєстроване.

«Лист зареєстровано, я буду очікувати зустрічі з президентом, щоб передати йому списки (полонених ) і матері (полонених) теж чекатимуть зустрічі з ним», – сказала Надія Савченко.

«Я вважаю, що президент може говорити з матерями ... хоча б з п’ятьма в тиждень, щоб він побачив кожну матір, подивився їй в очі і зрозумів, що він не має права нічого не робити або робити щось так довго», – додала вона.

Нагадаємо, 2 серпня Надія Савченко заявила, що оголосить голодування на знак протесту проти бездіяльності у визволенні полонених.

У полоні бойовиків на Донбасі перебуває 107 українських громадян.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук