«Нафтогаз» хоче долучитися до позову Польщі щодо доступу «Газпрому» до OPAL

ЕкономікаАндрій Стець, 1 березня 20172020
У грудні 2016 року Суд ЄС заборонив «Газпрому» розширений доступ до газопроводу OPAL

НАК «Нафтогаз України» надіслав запит на долучення до справи за позовом PGNiG ST проти рішення щодо газопроводу OPAL. Про це йдеться у повідомленні компанії у середу, 1 березня.

«Нафтогаз» звернувся до Загального суду Європейського суду справедливості із запитом про долучення до справи за позовом компанії PGNiG Supply&Trading, що оскаржує рішення Європейської Комісії від 28 жовтня 2016 року, яке дозволяє «Газпрому» збільшити використання потужностей газопроводу OPAL та збільшити обсяги прокачування газу Північним потоком», - повідомляє прес-служба.

Відповідно до Статуту Європейського суду справедливості, юридична особа може долучитися до справи у Європейському суді справедливості, якщо вона зможе довести інтерес у результаті справи, представленої на розгляд суду.

«Долучення «Нафтогазу» до справи за позовом PGNiG ST дозволить українській компанії представити додаткові аргументи у справі, а також отримати офіційний доступ до матеріалів справи. Наразі запит Нафтогазу на долучення до справи, ініційованої PGNiG ST, підлягає розгляду судом із урахуванням позицій сторін справи», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що Єврокомісія 28 жовтня схвалила збільшення використання «Газпромом» потужностей газопроводу OPAL, який об’єднує «Північний потік» з газотранспортною системою Центральної і Західної Європи. Спочатку «Газпром» міг використовувати тільки 50% потужностей OPAL, однак після жовтневого рішення комісії, підприємство отримало змогу брати участь в аукціонах на прокачування цим трубопроводом ще 7,7-10,2 млрд куб. м, тобто отримало доступ ще до 21,4-28,3% потужностей.

28 грудня суд Євросоюзу підтримав вимоги польської PGNIG призупинити виконання рішення Єврокомісії про збільшення доступу російського «Газпрому» до трубопроводу OPAL до моменту вирішення спору по суті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук