«Нафтогаз» збільшить суму позову до «Газпрому» в Стокгольмі

ЕкономікаЮлія Поліковська, 30 вересня 20153610
«Нафтогаз» збільшить суму позову до «Газпрому» в Стокгольмі

НАК «Нафтогаз» збільшить розмір позовних вимог до ВАТ «Газпром» в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма за контрактом 2009 року на транзит газу у зв’язку з заниженими обсягами транзиту. Про це йдеться в річному звіті «Нафтогазу».

«Грошові вимоги «Нафтогазу» до «Газпрому» в арбітражі за контрактом на транзит газу становлять всього більше $11 700 000 000. Ці вимоги стосуються невиконання умов контракту до 2015 року і будуть розширені з урахуванням претензій 2015 року», – йдеться в документі.

Згідно зі звітом, мінімальний обсяг газу, який «Газпром», відповідно до контракту, повинен щорічно транспортувати територією України, становить 110 млрд куб. м, тоді як в 2009-2013 роках він дорівнював в середньому 94 млрд куб. м, а в 2014-му знизилися до 62 млрд куб. м.

«Нафтогаз» вимагає призначення компенсації за недопоставку обсягів газу для транзиту, в тому числі з урахуванням того, що тариф на його транзит залежить від обсягу транспортованого газу», – сказано у звіті.

Претензії «Нафтогазу» до «Газпрому» в Стокгольмському арбітражі стосуються також положень контракту на постачання газу в Україну. «Нафтогаз» вимагає від «Газпрому» повернення більше $12 млрд за газ, куплений у «Газпрому» протягом 2010-2014 років за цінами вище ринкових», – вказується в звіті «Нафтогазу».

Таким чином, зі звіту компанії випливає, що її позовні вимоги до «Газпрому» сумарно можуть становити $23,7 млрд.

Нагадаємо, «Газпром» і «Нафтогаз» судяться у Стокгольмському арбітражі з червня 2014 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук