Нагадаю представникам УПЦ МП, що ми живемо не в Росії

БлогиВолодимир Гірняк , 24 листопада 2017 1972 6
Володимир Гірняк
голова координаційної ради партії «Громадянська позиція», заступник голови Львівської облради у 2015-2019 рр.

Днями був щиро здивований реакцією УПЦ Московського патріархату на висловлене мною ставлення до діяльності цієї конфесії.

Голова юридичного відділу УПЦ МП протоієрей Олександр Бахов спробував звинуватити мене у розпалюванні міжрелігійної ворожнечі та втручанні у внутрішні справи релігійних громад УПЦ МП. І все тому, що я заанонсував вихід посібника, в якому має бути пояснено, як релігійним громадам змінити свою конфесійну належність у разі виникнення такої духовної потреби.

За фахом я теж юрист, тому знаю Конституцію та закони щонайменше не гірше за протоієрея Бахова. Тому з повною відповідальністю заявляю, що жодного порушення закону у моїх намірах не було і бути не може. Більше того, у Конституції однозначно вказано на гарантування в Україні свободи совісті. А про яке забезпечення цього права може йтися, якщо деякі священнослужителі УПЦ МП просто приховують факт своєї єдності з московською церквою, практично вводячи в оману вірних і в такий спосіб деформуючи саме поняття свободи совісті.

Тому усі мої заяви та дії, які так обурили представника УПЦ МП, спрямовані виключно на наповнення практичним змістом конституційного положення про свободу совісті та створення демократичних умов для його існування в соціумі.

Дозволю собі нагадати представникам УПЦ МП, що ми живемо не в Росії, де їхня церква де-факто стоїть на ідеологічних чатах режиму Путіна. Ми живемо в Україні, яка намагається стати демократичною країною, в якій кожен громадянин має право не лише ВІРИТИ, а й ЗНАТИ. У нашому випадку, знати, до храму якої саме конфесії він ходить. І це аж ніяк не є втручанням у внутрішні справи громади. Відверто кажучи, не розумію, чому частина священнослужителів Московського патріархату так боїться, аби прихожани дізналися про залежність парафії від Москви, адже це є доконаним фактом.

Принагідно хочу заявити, що поважаю СВІДОМИЙ вибір кожного українця і переконаний, що приналежність людини до тієї чи іншої церкви чи конфесії не може бути причиною її дискримінації. Але при цьому вважаю неприйнятним, коли українців свідомо вводять в оману.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук