Нардеп Чорновол представила оновлений законопроект про повернення активів Януковича

Народний депутат Тетяна Чорновол закликала всіх охочих долучатися до вдосконалення законопроекту N3025 «Про особливий режим застосування спеціальної конфіскації майна», який передбачає конфіскацію активів екс-президента Віктора Януковича та його оточення у держбюджет України, про це йшлося під час круглого столу 25 вересня.

«Януковичем і його оточенням, за різними підрахунками, було вкрадено від $30 до 70 млрд із українського бюджету. Зараз стоїть питання повернути хоча би частково ці кошти до українського бюджету. Поки арештовані лише 4 млрд: 50% за кордоном і 50% в Україні», – зазначила Чорновол.

 За її словами, подібні норми повернення вкрадених коштів діють майже в 40 країнах. На думку народного депутата, таким чином українське законодавство іде в руслі західної практики і спрямоване на повернення вкрадених Януковичем і його оточенням коштів. За її словами, приблизно $1,6 трлн у світі повертається у бюджети різних країн завдяки такому механізму.

Представник «Народного фронту» зазначила, що в оновленій версії закону є лише одне прізвище в преамбулі – екс-президента Віктора Януковича. Таким чином були враховані зауваження до законопроекту.

Тетяна Чорновол також заявила, що готова співпрацювати з авторами альтернативного законопроекту, зокрема народним депутатом від БПП Сергієм Лещенком і головою Центру протидії корупції Віталієм Шабуніним.

«Я готова подати руку Лещенку та Шабуніну, аби була користь. Готова відкликати свій підпис із законопроекту, нехай він іде під підписом Лещенка. Але він повинен бути прийнятий, оскільки є надзвичайно важливим», – сказала депутат.

У свою чергу експерт, громадський активіст Карл Волох зазначив, що режим спецконфіскації дозволить викрити і довести до кінця незакриті корупційні схеми. «Є конкретні арештовані кошти. І ми можемо довести, що вони злочинні», – сказав він.

Карл Волох навів до прикладу схему виведення коштів оточенням Януковича із «Нафтогазу України» на сумнівні схеми, а потім на рахунки у Белізі. За його словами, у Фінмоніторингу є можливості довести ці зв’язки з кінцевим бенефіціаром Олександром Клименком, що дозволить повернути вкрадені кошти.

Експерт також спростував інформацію про те, що закон Чорновол начебто пропонує здійснювати конфіскацію без вироку суду.

«Має місце плутанина термінів. У запропонованому законопроекті конфіскацію дійсно пропонують робити без вироку, але за рішенням суду», – пояснив Волох.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук