NASA показало новий знімок атмосфери Юпітера

NASA показало новий знімок атмосфери Юпітера
фото NASA
Знімок був зроблений міжпланетною станцією Juno

В NASA оприлюднили новий знімок атмосфери Юпітера, зроблений міжпланетною станцією Juno при зближенні з планетою. Фото опублікували на сайті космічного агентства.

На знімку у детальних фарбах можна побачити атмосферу Юпітера. Зокрема, видно верхні аміачні хмари, які мають форму смуг, паралельних екватору.

Темні смуги – це низхідні потоки, а світлі – теплі висхідні. В агентстві попередили, що кольори трішки відкоригували, щоб домогтися більшої контрастності.

Щоб зробити знімок, станція Juno пролетіла на висоті 6200 кілометрів над хмарами Юпітера.

Зазначимо, що автоматична міжпланетна станція Juno (Юнона) була запущена до Юпітера в серпні 2011 року. У липні 2016 року космічний апарат вийшов на орбіту навколо газового гіганта і почав наукову програму, мета якої - дослідження атмосфери, внутрішньої будови і магнітних полів газового гіганта.

Зонд фіксує зміни в гравітаційному полі планети. Виміри свідчать про те, що в атмосфері Юпітера на глибині до 3 тис. кілометрів відбувається рух значних мас матерії. Це дозволяє вченим робити висновки про будову і динаміку атмосфери планети. Астрономи протягом кількох століть спостерігають рухи хмар у верхніх шарах атмосфери Юпітера, але досі сперечаються про те, наскільки глибокою є атмосфера Юпітера.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук