NASA показало знімки велетенської бурі на Юпітері

СвітАндрій Стець, 18 березня 201810560

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору NASA опублікувало фотографію бурі на Юпітері. Фото опублікували у Twitter агентства.

Знімок зробила автоматична міжпланетна станція Juno («Юнона»), що працює на орбіті Юпітера. На знімку зображений шторм, що вирує на північній півкулі планети.

Зображення було зроблено в лютому під час одинадцятого зближення Juno з планетою. Апарат перебував приблизно у 12 тисячах кілометрів від хмарного шару газового гіганта.

Раніше NASA опублікувало нові кольорові знімки Юпітера, зроблені за допомогою космічного апарату Juno (Юнона).

Як зазначається, космічний апарат «Юнона», який досліджує Юпітер, вийшов на орбіту навколо газового гіганта в липні 2016 року. Зонд фіксує зміни в гравітаційному полі планети. Виміри свідчать про те, що в атмосфері Юпітера на глибині до 3 тисяч кілометрів відбувається рух значних мас матерії. Це дозволяє вченим робити висновки про будову і динаміку атмосфери планети. Астрономи протягом кількох століть спостерігають рухи хмар у верхніх шарах атмосфери Юпітера, але досі сперечаються про те, наскільки глибокою є атмосфера Юпітера.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук