Населення Східної Європи поволі скорочується, – дослідження

За останні майже 30 років тільки Чехія, Словаччина і Словенія змогли трохи збільшити кількість населення

СвітКатерина Чурилова, 23 червня 20185150
Кількість населення у Західній Європі зростає здебільшого завдяки мігрантам

У той час, як населення Західної Європи значно збільшується через міграцію, кількість жителів у Східній Європі різко падає. Про це заявили дослідники Австрійської академії наук (ÖAW) і Віденського центру Вітгенштайна, повідомляє «Європейська правда» з посиланням Kurier.at.

У новій редакції «Європейського демографічного списку даних» дослідники проаналізували демографічні тенденції в Європі за період від 1990-го по 2017 рік. Ці тенденції визначалися двома факторами: природним розвитком населення в результаті народження і смерті та міграційних процесів.

Найбільший приріст населення спостерігався в Ірландії – 36% в основному через природну зміну кількості населення. Найгірший показник – у Боснії та Герцеговині. Тут вчені говорять про відтік населення на 22%, викликаний міграцією.

В інших країнах найбільший приріст населення зафіксований у Швейцарії – 26% (в основному через іммігрантів), Норвегії – 24% (міграція і природні чинники приблизно на одному рівні), Іспанії – 20% (через міграцію), Франції – 18% (природній фактор трохи перевищив міграційний) та Швеції – 17% (більше через міграцію).

Найбільше скоротилося число жителів в Болгарії, Латвії, Литві, Молдові, Боснії і Герцеговині, а також Косові – на понад 20% і більше. Чехія, Словаччина і Словенія – країни цього регіону, в яких кількість жителів трохи збільшилася (на 2-3%).

Вчені наголошують, що майже все зменшення населення у Східній Європі пов’язане з міграцією.

«Міграційні рухи стали рушійною силою зростання і зменшення населення Європи», – наголосив демограф Австрійської академії наук Томаш Соботка.

У той час, як коефіцієнт народжуваності в Східній Європі вже істотно не відрізняється від рівня народжуваності в країнах Західної Європи, саме міграційні рухи розділяють континент на дві частини, пояснив науковець.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук