Наступного року можливостей для врегулювання кризи в Україні може більше не бути, – ООН

СвітВолодимир Пиріг, 13 січня 201531730

Кризу в Україні потрібно вирішити протягом року, інакше «вікно можливостей» може закритися, заявило високопоставлене джерело в ООН і назвало три сценарії розвитку подій.

«Ситуація може розвиватися як заморожений конфлікт, з періодичними спалахами. Але також є сценарії, в яких можна уявити ситуацію, що можлива ескалація бойових дій в Україні. Цьому сприяють кілька чинників», – вважає джерело у всесвітній організації.

До таких факторів він відніс відсутність прогресу на шляху до євроатлантичної інтеграції України, зростання кількості біженців та економічну ситуацію.

«Всі страждають від економічної ситуації в регіоні. Причому на неї впливає не лише ситуація на сході України, а й ситуація в Росії і в Євросоюзі. Вплив санкцій може призвести до різних результатів. Він може бути стимулом для Європейського Союзу і Росії знайти формулу, за якої можна безболісно вийти з ситуації з врятованим обличчям», – сказав високопоставлений представник ООН журналістам, повідомляє просійське інформагентство РИА Новости.

Третім, і найбільш прийнятним варіантом розвитку ситуації, співрозмовник назвав поворот ситуації до сталого миру.

«Думаю, це можливо. Кращий шлях для цього пропонують мінські домовленості», – сказав він.

Однак такий хід подій, за оцінкою співрозмовника, безпосередньо залежить і від позиції зовнішніх гравців. Він вважає, що потрібно розглянути можливість компромісу між співпрацею України з міжнародними партнерами і занепокоєнням, яке висловила Росія щодо можливого приєднання України до НАТО, а також статусу російськомовного населення України.

«Цей рік залишається своєрідним вікном можливостей і все три сценарії залишаються реальними. Але якщо за цей рік щось не буде зроблено – не лише всередині України, а й міжнародним співтовариством, це вікно може закритися», – вважає дипломатичне джерело в ООН.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук