НАТО здивоване заявою Кремля щодо гарантій невступу України до Альянсу

СвітЛюбко Петренко, 19 листопада 20145450
НАТО здивоване заявою Кремля щодо гарантій невступу України до Альянсу
Роберт Пшель

Керівник інформбюро НАТО в Москві Роберт Пшель заявив, що в Альянсі з подивом сприйняли заяву прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова про необхідність надання Росії гарантій невступу України в НАТО. Про це повідомило агентство Interfax.

За словами Пшеля, така реакція на висловлювання Пєскова обумовлена двома причинами. «Перша причина, я думаю, це відомо всім, що на сьогоднішній день Україна не є кандидатом на членство в НАТО – така її позиція», - сказав представник Альянсу.

«Друга причина подиву полягає в тому, що всі питання, які стосуються прийняття даної країни в НАТО, можуть обговорювати тільки члени Альянсу. Невідомо, щоб Росія була членом НАТО, так що така заява представника Росії дивує», - сказав Пшель.

Пізніше на брифінгу в Брюсселі представник Генсека НАТО Оана Лунгеску також висловила здивування з приводу висловлювань Пєскова. «Така заява російського представника викликає подив. Вона відірвана від дійсності і йде врозріз з міжнародними угодами, підписаними РФ», - заявила вона. Лунгеску нагадала, що «Україна в 2010 році ухвалила рішення про "позаблоковий" статус, і відтоді не змінювала своєї позиції».

Лунгеску нагадала, що Росія підписала низку міжнародних угод, які гарантують право кожної країни самостійно ухвалювати рішення, що стосуються гарантування власної безпеки.

Нагадаємо, що раніше в середу прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков в інтерв'ю BBC заявив, що Росії потрібна гарантія того, що не розглядатиметься можливість вступу України в НАТО.

«Я хотів би почути 100-відсоткову гарантію того, що ніхто не буде думати про вступ України в НАТО. Ми хотіли б почути те, що НАТО припинить наближатися до російських кордонів. Але, на жаль, ми не почули цих слів. І це змушує нас нервувати», - сказав Пєсков.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук