Національний парк "Синевир" на Закарпатті - під загрозою ліквідації

12 лютого 20095740

На засіданні комітету ВРУ з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, на якому, за ініціативою віце-спікера Миколи Томенка було розглянуто питання щодо ситуації довкола Національного природного парку "Синевир". Народні депутати України та представники державних профільних органів одноголосно відзначали недопустимість відчуження земель національного природного парку, які мають загальнонаціональний статус, в комунальну власність. Про це повідомила ZAXID.NET прес-служба БЮТ в Закарпатській області.

В результаті обговорення прийнято рішення внести на розгляд Верховної Ради України проект Постанови, в якій наголосити на незаконності рішень Закарпатської обласної ради щодо відчуження Музею лісу і сплаву, розташованого на території Національного природного парку "Синевир", до комунальної власності, звернутися до Генеральної прокуратури з проханням внести протест на рішення Закарпатської обласної ради та наголосити на необхідності якнайшвидшого вирішення відповідними державними органами питань по видачі НПП "Синевир" державних актів на право постійного користування землею та їх реєстрації. Окремим пунктом в Постанові пропонується Міністерству охорони навколишнього природного середовища України спільно з керівництвом НПП "Синевир" розробити проект відбудови Музею лісу і сплаву на Чорній річці.

"Ситуація, що склалася на Закарпатті, викликала велику стурбованість не лише серед науковців, екологів, журналістів та громадськості Закарпаття, а і всієї України. Але я переконаний, що ми зупинимо ліквідацію Національного природного парку "Синевир", - зазначив Микола Томенко.

Нагадаємо, керівник фракції БЮТ в Закарпатській обласній раді Андрій Сербайло тричі звертався до прокуратури області з проханням перевірити законність рішень обласної ради про створення комунального підприємства на території Національного парку "Синевир".

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук