Нацкомісія може залишити для Львова двоставковий тариф, – депутат

Оксана Панчишин, 6 вересня 20136411
Нацкомісія може залишити для Львова двоставковий тариф, – депутат
фото zaxid.net
Володимир Гірняк

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, вирішуватиме, яким буде тариф за теплопостачання для Львова. «Комісія вирішить, чи буде встановлено одноставковий тариф. Але вона може залишити і двоставковий», – сказав на прес-конференції 6 вересня депутат Львівської міської ради від «України Соборної» Володимир Гірняк.

«Ми не скасували двоставковий тариф. Депутатський корпус чи орган місцевого самоврядування не має такого повноваження. Згідно з чинним законодавством, тариф встановлює Нацкомісія», – сказав депутат.

Він нагадав, що раніше скасування двоставкового тарифу депутати ініціювали 2010 року, але вето мера на відповідну ухвалу подолати не змогли – забракло голосів.

«Україна Соборна» тоді не голосувала за подолання вето… Для теплопостачальних підприємств – ЛКП «Львівтеплоенерго» та «Залізничнетеплоенерго» – вигідним є двоставковий тариф. При одноставковому тарифі кошти люди платять під час опалювального сезону, надходять величезні суми, сплачуються великі податки. А підприємству кошти потрібні постійно, оскільки працюють тисячі людей. І в неопалювальний період – з квітня до жовтня – підприємство мусить виплачувати зарплату, проводити роботи», – пояснив Володимир Гірняк.

З його слів, 2010 року понад 80% людей виступали проти двоставкового тарифу, оскільки не розуміли, що це таке, думали, що при одноставковому платитимуть менше.

«Але є ціна гігакалорії. І буде дотація чи ні, мешканці повинні заплатити за тепло… Водночас від двоставкового тарифу страждають люди, які мають право отримати субсидії, ми пропонували підрахувати, скільки таких сімей», – сказав він. Однак наразі, зауважив депутат, від чиновників міськради таких даних не отримав.

Зараз, вважає депутат, 90% львів’ян проти двоставкового тарифу. На запитання, звідки у нього такі дані, він пояснив, що про це свідчать прийоми громадян, спілкування з мешканцями, з підприємствами та організаціями.

Володимир Гірняк водночас зауважив, що це недопрацювання мас-медіа, що люди неналежно поінформовані про специфіку двох видів тарифів.

Як інформував ZAXID.NET, Львівська міськрада готова найближчим часом подати до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, розрахунок одноставкового тарифу на теплопостачання. Зараз чиновники очікують на позицію депутатів щодо цих розрахунків, а також відповіді від Мінрегіону – чи буде відшкодовуватись для міста різниця в тарифах. Зауважимо, потреба у відшкодуванні різниці в тарифах виникає через невідповідність затверджених тарифів фактичній вартості теплової енергії і послуг.

Нагадаємо, потреба в розрахунку нового тарифу виникла, оскільки депутати Львівської міської ради 27 червня 2013 року прийняли ухвалу про скасування двоставкового тарифу з оплати за теплопостачання. Ухвала передбачає, що одноставковий тариф має вступити в дію з 1 жовтня 2013 року. Андрій Садовий ветував цю ухвалу, але депутати подолали вето міського голови.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук