Депутати подолали вето Садового на скасування двоставкового тарифу

18 липня 201316354
Депутати подолали вето Садового на скасування двоставкового тарифу
фото ZAXID.NET
Андрій Садовий

Львівська міська рада подолала вето міського голови на ухвалу про скасування двоставкового тарифу на тепло у Львові. За словами мера Андрія Садового, він ухвалу підпише, але вчинятиме усі необхідні дії, відповідно до чинного законодавства, щоб місто могло нормально розпочати опалювальний сезон та подавати мешканцям тепло і гарячу воду.

"За" подолання вето мера проголосували 67 депутатів.

«Я її підпишу, щоб вона вступила в дію. Буду консультуватись з фахівцями, щоб жодним чином не було нанесено шкоди для громадян міста Львова. Це мій обов’язок як міського голови. Я категоричний противник підняття цін. Буду робити все можливе, щоб ціни у Львові не піднімали», - запевнив мер.

Андрій Садовий додав, що на сьогодні важливим є функціонування системи тепло забезпечення, щоб місто могло нормально розпочати осінньо-зимовий опалювальний сезон. 

«Це питання номер один. Тим більше, що кількість аварій за останні роки суттєво зменшилась. Ми оперативно і швидко розпочинаємо опалювальний сезон. Скарг є небагато. На жаль, не до кінця депутати зрозуміли важливість тарифної політики. По вартості нема різниці між одно- та двоставковим тарифом. Це та сама вартість, яку треба заплатити протягом року. Сьогоднішній тариф розроблявся, враховуючи ціни 2011 року. Тому якщо сьогодні розробляти новий тариф, то він буде вищий, ніж існуючий на 30%. Я на це піти не можу. Не хочу, щоб львів’яни платили більше», - зазначив міський голова.

Він також висловив думку, що сьогодні навколо питання двоставкового тарифу дуже багато розмов, але мало фаховості.

«Коли працівники  трудового колективу запросили депутатів, - прийшли тільки 4 депутати. Працівники показали цифри і розрахунки. Усі погодились, що треба взяти це до уваги. Чому сьогодні це не взяли до уваги – важко пояснити», - зазначив Андрій Садовий.

Своєю чергою депутат Любомир Мельничук заявив, що розрахунки щодо тарифу в "Львівтеплоенерго" робив заступник директор ЛКП з економічних питань Богдан Камінський, проти якого раніше було порушено кримінальне провадження через розкрадання бюджетних коштів, але він був амністований.

Крім того, мер наголосив, що двоставковий тариф дає змогу отримувати субсидії більшому переліку сімей у Львові.

Керівник профспілки "Львівтеплоенерго" Тетяна Величко запропонувала депутатам створити комісію, яка мала б вийти на консолідовану позицію щодо тарифу на тепло. Депутати аплодували цій пропозиції. Однак подолали вето мера.

Як інформував ZAXID.NET, депутати Львівської міської ради 27 червня 2013 року прийняли ухвалу про скасування двоставкового тарифу («Про скасування рішень виконавчого комітету від 20.10.2006 №1189, від 08.06.2007 №365, від 02.09.2008 №930») з оплати за теплопостачання. Ухвала передбачає, що одноставковий тариф має вступити в дію з 1 жовтня 2013 року. Це питання виніс на розгляд «свободівець» Любомир Мельничук.

16 липня відбулося обговорення двоставкового тарифу з депутатами, громадськими активістами трудовими колективами теплопостачальних підприємств, за результатами якої мер Львова закликав створити робочу групу, яка б дала фахову оцінку двоставковому тарифу.

Додамо, що львів’яни, які не оформлюють субсидії, будуть змушені взимку платити за тепло при одноставковому тарифі у 2,5 разу більше.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук