У дисертації голови освітнього комітету Верховної Ради виявили плагіат

В дисертації Сергія Бабака знайшли фрагменти роботи студента з Росії

Депутат від «Слуги народу» Сергій Бабак став «плагіатором року-2019» за версією групи науковців

Сергій Бабак, голова Комітету з питань науки, освіти та інновацій Верховної Ради, став «плагіатором 2019 року» за версією антиплагіатної ініціативи групи українських науковців «Дисергейт». У його докторській дисертації виявили текстові запозичення.

Про це вчені повідомили під час церемонії нагородження «переможців» відзнаки «Академічна негідність 2019» в ефірі волонтерського громадського телебачення I-UA.TV, пише «Українська правда».

«Історія з плагіатом Бабака розпочалася ще три роки тому, восени 2016 року, коли в декількох групах у Фейсбуці, де присутні науковці, з’явилася інформація про плагіат в його публікації з роботи російського студента. Копнули глибше, і навесні з’явилося викриття, що Бабак і в докторській дисертації запозичував чужі тексти», – розповіла Світлана Вовк, кандидатка економічних наук.

Відтак Група науковців чекає на реакцію партії "Слуга народу" та на заходи щодо порушника академічної доброчесності, оскільки Бабака до ВР обрали від цієї партії.

Академічна негідність — громадська антипремія. «Відзначення» академічно недоброчесних науковців України розпочато з 2016 року, після усвідомлення неможливості притягнути до відповідальності викриту на масових текстових запозиченнях Катерину Кириленко — дружину віце-прем'єр-міністра України. З метою вплинути на ситуацію засилля академічного плагіату, псевдонауки та фальсифікацій в Україні, учені-фізики запропонували давати своєрідну «чорну мітку» негідним носіям наукових ступенів та вчених звань. Активісти громадської ініціативи «Дисергейт» запропонували публічно «нагороджувати» негідних науковців. Уперше вручення заслужених відзнак відбулося в грудні 2016 року.

Викритих в академічному плагіаті, поширенні псевдонаукових тверджень, корупційних та інших зловживаннях науковців України висувають журналісти й активісти упродовж року. По суті будь-який представник науково-освітньої спільноти України, за наявності підтверджених публікаціями фактів таких порушень, має можливість висунути у Facebook--групах науковців та освітян власного кандидата у таких номінаціях: «Плагіатор року», «Людина, яка займається псевдонаукою», «Фальсифікатор року», «Токсичний ректор року», «Смітниковий журнал року», «Розголос року», «Посіпака року».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук