Нову міністерку освіти розкритикували через помилки у дописі на Facebook

Грамотність Ганни Новосад особисто перевірила Ірина Фаріон

Ганна Новосад працювала у МОН на різних посадах впродовж п'яти років

Нова міністерка освіти Ганна Новосад припустилась низки помилок у вітальному дописі на Facebook з нагоди призначення на цю посаду. Це викликало обурення у читачів, які висловили сумнів у компетенції посадовиці.

Ганна Новосад стала очільницею МОН 29 серпня. Вона замінила на цій посаді Лілію Гриневич. Опісля того, як депутати Верховної Ради проголосували за її кандидатуру, нова міністерка зробила допис на сторінці у соцмережі Facebook, у якому подякувала президентові Володимиру Зеленському та народним депутатам за довіру та повідомила про плани на майбутнє.

У її дописі були пунктуаційні та лексичні помилки. Зокрема, Новосад вжила неправильний відмінок у словах після прийменника «по» – замість закінчення місцевого відмінка написала закінчення давального. Також не виділила комами вставне слово «чесно кажучи» та інше.

Допис Новосад із помилками

Скріншот допису Ганни Новосад із помилками

Після цього читачі її допису стали обурюватись цими помилками та висловили сумнів у компетенції Новосад.

До критики новопризначеної міністерки долучилась також мовознавиця, докторка філологічних наук Ірина Фаріон, яка, наче в шкільному зошиті, виправила помилки.

Допис Новосад із зауваженнями Фаріон

«Зробити щонайменше дев’ять помилок різного характеру – від синтаксичних, граматичних до стилістичних – Азарову було теж під силу. Може б, цій Новосад піти на якісь курси з української безграмотности», – обурилась Ірина Фаріон, пообіцявши почати навчальний рік з ознайомлення своїх студентів у «Львівській Політехніці» з дописом Новосад.

Допис міністерки, опублікований ще 29 серпня, навіть після критики тривалий час залишався невиправленим. Удень 2 вересня Ганна Новосад відредагувала помилки та додала оновлення, в якому вказала, що не боїться визнавати помилки і вчиться на них.

«Не боюся визнавати власні помилки, зокрема, граматичні, та вчусь на них. Відтепер інакше ставитимуся до того, як веду свій ФБ. Дякую!», – написала посадовиця.

Ганна Новосад народилася 28 липня 1990 року і нині є наймолодшою міністеркою в новому уряді. 2007-го вона закінчила Український гуманітарний ліцей при КНУ імені Тараса Шевченка. Ступінь бакалавра з політології здобула 2011 року в Національному університеті «Києво-Могилянська академія». У 2013 році Новосад отримала ступінь магістра європейських студій в Університеті Маастрихта (Нідерланди).

У міністерстві освіти та науки вона працювала з 2014 року. Із березня по листопад 2014 року обіймала посаду радника міністра, після чого в грудні 2017-го стала гендиректором директорату стратегічного планування та європейської інтеграції МОН.

Окрім того, Новосад брала участь у минулих виборах до ВРУ. Вона була №50 у партійному списку «Слуги народу».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук