Найбільше премій за роботу в 2016 році виписали собі працівники Генпрокуратури

Премію на рекордну суму отримав голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький

Найбільші премії з усіх державних органів у 2016 році отримали голова Генпрокуратури та його заступники. Крім того, в останні два місяці 2016 року премії генпрокурора та його заступників зросли удвічі у порівняні з попереднім періодом.

Як йдеться в журналістському розслідуванні «Української правди», найбільшу премію в органах прокуратури отримав керівник САП Назар Холодницький. На початку 2016 року премія Холодницького становила 60 тис. грн, а вже у грудні – 144 тис. 503,62 грн.

«Остання сума – абсолютний рекорд серед відомих журналістам премій 2016 року», – йдеться у статті.

Премія генпрокурора Юрія Луценка становила від 16 до 39,7 тис. грн протягом року. При цьому премія його попередника Віктора Шокіна становила від 6 до 13,8 тисяч гривень.

Головний військовий прокурор – заступник генпрокурора Анатолій Матіос в січні отримав премію майже в 9 тис. грн, у листопаді його премія становила 46,6 тис. грн, а у грудні – майже 42 тис. грн.

Юрій Луценко не надав відповіді на запитання журналістів для цього матеріалу. Один з його заступників виплати премій пояснив так: «Система нарахування премії в органах влади діє дуже бюрократично – усіх преміюють в однаковому процентному розмірі (у відсотках до ставки). Якщо немає “зальотів” – тебе преміюють безвідносно до результатів. По-друге, премія сприймається як надбавка до окладу, який є дуже скромним майже скрізь, крім НАБУ, САП та НАЗК».

Холодницький пояснив свої високі премії тим, що таким чином прибирали зрівнялівку в оплаті праці прокурорів: «Через неузгодженість у законодавстві вийшло так, що керівник Антикорупційної прокуратури і рядовий прокурор мають однакові оклади. Що в мене, що у прокурора відділу оклади однакові. А відповідальність – різна».

«Щоб врегулювати питання оплати праці працівників прокуратури і градацію між керівним складом і рядовим, для цього кожного місяця визначається відсоток премії», – сказав він.

Збільшення суми премії наприкінці року керівник САП пояснив 60%-вою недокомплектацією штату до листопада-2016 і необхідністю використати весь зарплатний фонд: «Не тільки у мене в останні місяці була висока премія, вона була висока у всіх працівників. Це практика, я знаю, усіх державних органів. Це так звана “13-та зарплата”».

Холодницький зазначив, що подібний розподіл грошей замість економії не є порушенням законодавства, і запевнив, що в 2017-му премії будуть вже не такими високими, «оскільки штат вже добраний, і зарплатний фонд розподіляється порівну».

«Загалом у 2016 році на премії для 120 керівників 24 органів влади з державного бюджету витратили 6,5 мільйонів гривень. З цієї суми кожна третя гривня пішла на відзнаки керівників Генеральної прокуратури – 2,3 мільйона», – наголошується в публікації.

Нагадаємо, восени 2016 року стався скандал після того, як українці дізналися, що члени Національного агентства з запобігання корупції (НАЗК) щомісяця преміювали самі себе. Сумарно додаткові нарахування сягали десятків тисяч гривень. керівництва НАЗК корупційної складової.

У результаті нікого не покарали.

Того ж року Національне антикорупційне бюро висловило пропозицію забрати в чиновників необмежені премії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук