Найбільше субвенцій з держбюджету отримали виборчі округи нардепів з БПП

Львівська область увійшла до трійки лідерів за кількістю отриманих субвенцій

Виборчі округи народних депутатів з Блоку Петра Порошенка отримали найбільше субвенцій з держбюджету на розвиток регіонів. Cеред самих регіонів лідерами за кількістю отриманих субвенцій стали Черкаська, Львівська, Житомирська, Вінницька та Одеська області. Львівська область також увійшла до п'ятірки лідерів за сумою коштів, отриманих у 2017 році від субвенцій. Про це свідчать опубліковані 7 травня результати дослідження громадянської мережі ОПОРА.

Згідно з дослідженням ОПОРИ, у 2017 році суттєво зросла і кількість субвенцій регіонам, і їх загальна сума. Якщо у 2016 році з держбюджету в місцеві бюджети перерахували 3,7 тис. субвенцій на 2,5 млрд грн, то у 2017 році кількість субвенцій збільшилася до майже 12,4 тис., а загальна сума – до 5,3 млрд грн.

«Області-лідери, зрештою, як і аутсайдери, за два роки майже не відрізняються між собою. У 2017 році Вінницька область отримала 371 млн грн, що становить 7,1% від загальної суми виділених субвенцій. Далі в рейтингу Харківська (343 млн грн або 6,5%) та Івано-Франківська (337 млн грн чи 6,4%) області. Трохи менше з бюджету отримали Одещина та Львівщина – 293 млн грн (5,6%) та 285 млн грн (5,4%) відповідно», – йдеться у дослідженні ОПОРИ.

Для збільшення інфографіки клікніть на зображення

Лише на п'ять областей України припадає 31% всієї суми, виділеної на соціально-економічний розвиток регіонам.

Водночас за кількістю отриманих субвенцій Львівська область піднялася на друге місце у списку регіонів: у 2017 році Львівщина отримала з держбюджету 944 субвенцій, більше було лише у Черкаській області (966).

Для збільшення інфографіки клікніть на зображення

«Найбільшу кількість субвенцій, як у грошовому, так і в кількісному еквіваленті отримали 72 округи депутатів-мажоритарників від фракції «Блоку Петра Порошенка». У 2016 році туди було направлено 1,62 млрд грн та 1,8 тис. субвенцій, а у 2017 році – 1,9 млрд грн та 5,7 субвенцій відповідно. У 2,5 раза менше коштів у 2017 році отримали члени фракції «Народного фронту» та нардепи з групи «Партія "Відродження"» – 798 млн та 750 млн відповідно», – підрахували аналітики ОПОРИ.

Для збільшення інфографіки клікніть на зображення

Як з'ясувалося, субвенції не завжди виділяли на масштабні об'єкти. За даними ОПОРИ, часто кошти з держбюджету спрямовували на придбання овочерізок, тенісних столів, газонокосарок, навчальних наборів, конструкторів LEGO, велосипедів або комплектів іграшок.

Для збільшення інфографіки клікніть на зображення

Найбільшу суму з держбюджету отримав виборчий округ №168 (Дзержинський район міста Харків) Валерія Писаренка (87 млн грн). Найбільшу кількість субвенцій у 2017 році отримав мажоритарний округ №123 (Золочівський, Миколаївський та Перемишлянський райони Львівської області) позафракційного депутата Тараса Батенка (468 субвенцій).

Для збільшення інфографіки клікніть на зображення

В ОПОРІ також зазначають, що від вересня 2017 року уряд фактично «легалізував» внесення народними депутатами своїх пропозицій до процесу виділення субвенцій, відтак цей процес став надто політизованим.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук