Найкраще ставлення до переселенців із Донбасу зафіксували у Львівській і Київській областях

Найвищий рівень нетерпимості зафіксували у Харківській області

Найвищий рівень нетерпимості та конфліктності між внутрішньо переміщеними особами (ВПО) та приймаючою громадою зафіксували в Харківській області. Про це повідомила радниця національного рівня з питань ВПО Міністерства тимчасово окупованих територій Анастасія Одинцова, пише «Інтерфакс-Україна».

«Найвищий рівень нетерпимості був виявлений нашим дослідженням у Харківській області, найнижчий - у Київській і Львівській областях», - заявила вона на прес-конференції у Києві в середу, 24 січня.

За словами експерта, найскладніша ситуація із забезпеченням основних життєвих потреб населення склалася в Донецькій та Луганській областях, що зумовлено найвищим рівнем безробіття. «Найкраща ситуація у нас склалася в Києві, тому що тут є можливість оренди житла і найвища заробітна плата. За результатами моніторингу, вона виявилася вдвічі вищою, ніж в інших регіонах», - розповіла вона.

Найвища плата за оренду житла, за словами радниці, в Дніпропетровській, Харківській і Київській областях. «Найкраща ситуація в співвідношенні «зарплата-плата за оренду житла» була зафіксована в Херсонській, Запорізькій, Донецькій і Луганській областях», - додала вона і рекомендувала вжити заходів, які були б спрямовані на створення робочих місць для ВПО в Донецькій і Луганській областях і на створення можливості оренди житла для ВПО в Дніпропетровській, Харківській і Київській областях.

Коментуючи результати моніторингу, заступник міністра з питань внутрішньо переміщених осіб і тимчасово окупованих територій Георгій Тука зазначив, що міністерство скоригує наявні програми, виходячи з даних моніторингу. «Нам доведеться дещо змінити вектор. Я був здивований, що найменший рівень зарплати в Дніпропетровській області і водночас одна з найвищих плат за оренду житла. А у співвідношенні відсоток вартості житла до зарплати в Дніпропетровській області найвищий показник - майже 67% від середньої зарплати переселенці мають сплачувати орендну плату за житло», - зазначив Тука.

Моніторинг соціальної згуртованості та конфліктної чутливості діяльності органів держвлади і місцевого самоврядування, які впливають на відносини між внутрішньо переміщеними особами та приймаючою громадою, провели експерти програми «Радник з питань ВПО», яку впроваджує канадська неурядова федерального рівня організація Stabilization Support Services за підтримки посольства Великої Британії в Україні.

Методологія дослідження передбачала збір даних про важливі аспекти на загальнонаціональному, регіональному та локальному рівнях з офіційних джерел, відкритих джерел і за допомогою проведення опитування різних груп населення. Заходи зі збирання та оброблення даних проводилися в усіх областях України.

Нагадаємо, у вівторок, 23 січня, ПАРЄ ухвалила резолюцію за результатами доповіді «Гуманітарні наслідки війни в Україні». У резолюції, зокрема, міститься рекомендація щодо створення позикової програми для забезпечення житлом переселенців, проведення міжнародної конференції для збільшення фондів на реалізацію плану гуманітарної допомоги, рекомендації українському уряду щодо адаптації законодавства, підтримки населення, що постраждало внаслідок конфлікту на Сході.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук