НАЗК перевіряє партію «Батьківщина» через фіктивні грошові внески

На переконання НАЗК, партія вносила неправдиві дані до звіту про фінансування

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило, що партія «Батьківщина» вказувала у звітах щодо фінансування партії осіб, які не здійснювали жодних внесків. Про це заявив заступник керівника Департаменту у питаннях запобігання політичної корупції Олег Ситник, якого цитує «Українська правда».

«Були виїзні перевірки. Наразі складаються акти, деталі поки не можемо розкривати. У нас є докази, що певні особи не робили внесків на користь партії, але партія їх вказувала у звітах», – зазначив Ситник.

Він пояснив, що таких осіб близько десяти.

Також голова НАЗК Наталія Корчак пояснила, що позапланова перевірка «Батьківщини» відбувається завдяки зверненню громадської організації «Чесно».

«Те, що звучить «Батьківщина» – немає відношення до принципу упередження. До нас звернулися представники ГО «Чесно», через це ми почали позапланову перевірку», – додала вона.

У березні рух «Чесно» оприлюднив розслідування щодо партії «Батьківщина», в якому йшлося про те, що партія задекларувала 7,5 млн грн пожертвувань від громадян, але часто фальсифікує походження цих коштів.

У дослідженні аналітиків руху, майже усі жертводавці мешкають на Київщині, а гроші вони перераховували часто в один день та однаковими сумами. Серед народних утримувачів партії є безробітні, пенсіонери, медики та освітяни.

Утім, у своїх свідченнях для Національного агентства із запобігання корупції, багато спонсорів зазначили, що грошей «Батьківщині» не давали.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук