НАЗК: При купівлі квартири депутат Лещенко здійснив адміністративне правопорушення

Сергій Лещенко отримав подарунок, вартість якого у 1307,43 разів перевищила мінімальну

У діяx народного депутата України Сергія Лещенка при придбанні квартири у Києві виявили ознаки адміністративного правопорушення. Такий висновок за результатами перевірки зробили у Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК).

«Національне агентство з питань запобігання корупції завершило перевірку факту придбання народним депутатом України Сергієм Лещенком квартири в Києві. У діяx депутата виявлено ознаки адміністративного правопорушення», - йдеться у повідомленні.

Інспектори НАЗК встановили, що при купівлі квартири загальною площею 192 кв. м і вартістю 7 млн 550 тис. гривень у новому будинку в історичному центрі Києва Лещенко одержав подарунок у вигляді знижки на вартість квартири, яка була надана забудовником.

«Будучи на момент придбання неруxомості народним депутатом України, тобто суб’єктом, на якого поширюються вимоги статей 23, 24 Закону України «Про запобігання корупції», Сергій Лещенко одержав подарунок, вартість якого у 1307,43 разів перевищила мінімальну заробітну плату (загальна сума знижки склала 1 млн 801 тис. 648 гривень)», - констатують у відомстві.

На Лещенка складено протокол відповідно до ч. 1 ст. 1725 Кодексу України про адміністративні правопорушення - таке порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків карається накладенням штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією подарунка, уточнили у НАЗК.

Повідомляється також, що розпочато процедуру ознайомлення Лещенка з протоколом про адміністративне правопорушення. Аби забезпечити прозорість процесу та уникнути політичних маніпуляцій, народному депутатові було запропоновано здійснювати відеофіксацію, від якої він категорично відмовився, наголосили в агентстві.

«Лещенко також відмовився ознайомлюватися з адміністративним протоколом без свого адвоката. Тому Національне агентство запрошує народного депутата та його захисника прибути сьогодні, 1 грудня 2016 року, в будь-який час до агентства для завершення процедури ознайомлення з протоколом», - зазначили у відомстві.

Раніше повідомлялося, що Сергій Лещенко придбав квартиру в центрі Києва, вартість якої оцінюється в 7 мільйонів гривень. Купівля викликала резонанс у суспільстві, так як колишнього журналіста, який прославився викриттям корупціонерів, самого звинуватили в корупції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук