НАЗК виявило порушення кримінального характеру у звітах 12 політичних партій

Національне агентство з питань запобігання корупції оприлюднило звіт щодо результатів аналізу звітів політичних партій про майно за ІІІ квартал 2016 року. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила очільниця НАЗК Наталія Корчак.

За її словами, НАЗК затвердило висновки щодо звітів 254 політичних партій, які були опрацьовані Департаментом з питань запобігання політичній корупції, та оприлюднило їх на своєму сайті.

Корчак повідомила, що партії стали більш відповідальними в частині своєчасності подання звітів та більш стриманими в отриманні коштів до партійної каси. Попри це партії погано контролюють подання звітів місцевими організаціями, адже більшість адміністративних порушень стосується саме ненадання фінансових звітів місцевими осередками.

«З прикладів: «За Україну!», «Рух за реформи», «Єдність» - місцеві організації зазначені, але звіти по ним відсутні повністю; «5.10» має 48 місцевих осередків, у звіті тільки 28; з 20 партосередків «Вітчизни» фінансові документи надали тільки 2. Лідером у даному переліку є Українська народна партія, яка має 422 місцеві організації і, тільки, увага! - 22 заповнених звіти», – пояснила Корчак.

Також відомство виявило порушення порядку надання або отримання внеску на підтримку політичної партії у 3 партій. Зокрема, виявлено факт отримання членських внесків від фізичних осіб у готівковій формі.

У той же час, 29 партій порушили строки подання звіту, 96 партій не подали звіти у ІІІ кварталі, 83 партії порушили порядок подання звіту. За всі ці порушення передбачається штраф у розмірі від 300 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

«Були порушення порядку фінансування політичної партії (блоку), тобто правопорушення кримінального характеру – 12 політичних партій. Зазначу, що мали місце подання завідомо недостовірних відомостей у звітах партій. Відповідно до ст.159-1 ККУ подання завідомо недостовірних відомостей у звіті партії карається штрафом від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років», – підсумувала Корчак.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук