Названо дату ексгумації останків подружжя Качинських

СвітВолодимир Пиріг, 7 листопада 201625930

Екс-президента Польщі Леха Качинського і його дружину Марію в інтересах слідства у справі Смоленської катастрофи ексгумують 14 листопада.

Через чотири дні після цього, 18 листопада, президентське подружжя без офіційних урочистостей знову покладуть у саркофаг у королівському замку на Вавелі, повідомило агентство Укрінформ.

Священик Здзіслав Сохацький повідомив, що під час процедури відкриття саркофага він разом з іншим священнослужителем прочитає молитву. Під час перепоховання тіл екс-президента і його дружини відправлять заупокійну службу.

До цього часу після Другої світової війни на Вавелі, де поховано багато видатних поляків, зокрема польських королів, саркофаги відкривали тричі: в 1949 році – королеви Ядвіги, в 1973 році – короля Казімєжа Ягеллончика, і в 2008 році – генерала Владислава Сікорського.

У квітні Національній прокуратурі Польщі передали від ліквідованої військової прокуратури розслідування справи Смоленської катастрофи. У червні прокуратура розпорядилася провести ексгумацію тіл усіх жертв катастрофи через недовіру до судово-медичної експертизи, проведеної в Москві.

Інформація про плани ексгумації викликала неоднозначну реакцію в Польщі, особливо серед родичів загиблих. Частина сімей жертв трагедії виступила з різкою критикою дій влади і закликала відмовитися від планів ексгумації, принаймні своїх рідних. Зокрема, понад 200 родичів щонайменше 17 жертв Смоленської катастрофи у відкритому листі до польської влади та духовенства закликали не проводити ексгумацію тіл своїх рідних.

Водночас брат загиблого президента, лідер владної партії «Право і Справедливість» Ярослав Качинський зазначив, що ексгумації необхідні для встановлення точної причини катастрофи, а його брат буде першим, кого ексгумують.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук