Названо нобелівських лауреатів з медицини

Світ3 жовтня 20118050

У Стокгольмі оголошені лауреати Нобелівської премії з фізіології і медицини. Нагороду – 10 мільйонів шведських крон (близько 1,4 мільйона доларів США) присуджено трьом ученим за роботи з вивчення активації вродженого імунітету.

Лауреатами стали Брюс Бетлер (Bruce A. Beutler), Жюль Гоффманн (Jules A. Hoffmann) і Ральф Стейнман (Ralph M. Steinman). Церемонія нагородження пройде 10 грудня, повідомляє офіційний сайт.

Уроджений імунітет - це здатність живих організмів дізнаватися і знешкоджувати патогени, навіть якщо до цих пір вони ніколи з ними не контактували. Це еволюційно найдревніша система, і вона присутня у всіх багатоклітинних тварин і рослин.

Лауреати Нобелівської премії з фізіології та медицини за 2011 рік виконали низку експериментальних робіт, які допомогли вченим зрозуміти, як саме відбувається «включення» систем вродженого імунітету при зустрічі з інфекційними агентами, і як ці системи взаємодіють з механізмами набутого імунітету - більш складною і досконалою формою імунітету.

Гоффман і Бетлер влітку 2011 року удостоїлися за свої роботи так званої азіатської Нобелівської премії - премії Шоу. Її розмір становить близько одного мільйона доларів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук