НБУ оштрафував акціонера «Фінбанку»

ЕкономікаО.Г., 21 травня 20152380

Національний банк України вчора, 20 травня, оштрафував акціонера ПАТ «Фінбанк» Олександра Грановського за порушення порядку набуття істотної участі в банку.

Як повідомляє «Економічна правда», Грановський, який прямо володіє 9,2061% акцій банку, у жовтні 2014 року набув незалежну від формального володіння можливість вирішального впливу на управління та діяльність банку, не отримавши згоди Нацбанку.

У період з жовтня 2014 року до квітня 2015 року пакет акцій банку неодноразово розподілявся між дрібними акціонерами з метою приховування реальних власників банку.

Так у жовтні 2014 року банк повідомив Нацбанку, що його акціонерами є особи, які не є власниками істотної участі, не уточнюючи інформацію про цих осіб. У січні 2015 року банк повідомив Нацбанку, що серед його акціонерів є 30 юридичних і 67 фізичних осіб, а станом на квітень 2015 року загальна кількість акціонерів банку збільшилася до 117 осіб.

НБУ неодноразово звертав увагу банку на те, що його структура власності не відповідає вимогам прозорості та вимагав розкриття реальних контролерів банку.

За наслідками проведеного Національним банком розслідування було встановлено, що у жовтні 2014 року між Борисом Кауфманом, колишнім контролером банку, і Грановським, міноритарним акціонером банку, була укладена непублічна угода, у результаті виконання якої Кауфман передав Грановському контроль над близько 80% акцій банку без отримання на це згоди Нацбанку.

Цей факт був підтверджений обома сторонами правочину в листах, які Національний банк отримав у квітні 2015 року.

Таким чином, Грановський порушив вимоги частин 1 та 2 статті 34 Закону України 2Про банки і банківську діяльність», оскільки не повідомив Нацбанку про свій намір набути істотну участь у банку та не подав регулятору необхідний пакет документів для погодження набуття істотної участі.

Крім накладення штрафу, НБУ зобов’язав Грановського в тримісячний термін надати підконтрольним номінальним акціонерам банку обов’язкову до виконання вказівку щодо відчуження акцій банку, або оформити на себе право власності на ці акції після отримання погодження Нацбанку.

Якщо припис не буде виконано в установлений строк, НБУ залишає за собою право позбавити Грановського і номінальних акціонерів, які перебувають під його контролем, права голосу акцій банку, що були набуті з порушенням закону.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук