НБУ спростив закордонні фінансові операції українців
До теми
Національний банк України переглянув підходи до ліцензування операцій фізичних осіб з розміщення коштів на закордонних рахунках і здійснення інвестицій за межі України. Про це у п'ятницю, 24 лютого, повідомили у прес-службі регулятора.
Як зазначається, відтепер фізичні особи зможуть розміщувати на зарубіжних рахунках іноземну валюту з джерелом походження за межами України без індивідуальних ліцензій НБУ. Також українці зможуть без індивідуальних ліцензій НБУ здійснювати інвестиції за кордоном за рахунок коштів, що перебувають за межами України.
В той же час фізичні особи, як і раніше, повинні мати індивідуальні ліцензії НБУ для здійснення переказу коштів з України з метою інвестування або розміщення на зарубіжних рахунках. Ця норма спрямована на регулювання відтоку капіталу з України.
В НБУ наголосили, що можливість проведення деяких операцій з розміщення коштів на закордонних рахунках і здійснення інвестицій за межі України без індивідуальних ліцензій НБУ не звільняє осіб від обов'язку декларувати доходи та сплачувати податки з них в Україні у відповідності з національним законодавством.
Зміни були затверджені постановою Правління Національного банку України від 23 лютого 2017 №14 «Про внесення змін у деякі нормативно-правові акти Національного банку України». Вони вступають в силу з 25 лютого 2017 року.
Подальша лібералізація валютних операцій фізичних осіб, які наразі потребують ліцензування, буде здійснюватися відповідно до Концепції нового валютного регулювання та на підставі нового закону «Про валюту» - єдиного рамкового закону про валютне регулювання, який визначатиме основні принципи валютного регулювання в Україні, замість застарілого Декрету КМУ від 19 лютого 1993 року № 15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» та численних нормативно-правових актів».
«Відповідний законопроект зараз розробляється Національним банком спільно з експертами, залученими Європейською комісією», - поінформували у прес-службі регулятора.
Нагадаємо, раніше цього тижня Національний банк пом'якшив валютні обмеження для операцій, пов'язаних із зовнішньоторговельною діяльністю, а також посилив заходи щодо недопущення відпливу капіталу в Російську Федерацію як у державу-агресор.