Немиря: Лист Кузьміна Сенату США – це вендета режиму

Володимир Балита, 4 жовтня 201211733
Немиря: Лист Кузьміна Сенату США – це вендета режиму
фото wikimedia.org
Григорій Немиря

Відкритий лист заступника генерального прокурора України Рената Кузьміна до Сенату США з обіцянкою надати докази причетності Юлії Тимошенко до 4 убивств є свідченням непрофесійності його автора та черговою спробою зганьбити Юлію Тимошенко у світі.

Про це заявив заступник голови партії «Батьківщина», колишній віце-прем’єр-міністр України Григорій Немиря.

«Останній «відкритий лист»  заступника генерального прокурора України Рената Кузьміна до Сенату США говорить сам за себе, тому що він виявляє не лише його непрофесіоналізм як прокурора, але й вендету, яку оголосив режим, чиєю відданою довіреною особою він є», - зазначив Немиря.

За словами Немирі, Кузьмін у листі до Сенату США порушує норми «Проекту кодексу професійної поведінки Міжнародної асоціації прокурорів», зокрема, пункт 5, який вимагає, щоб прокурор «поважав фундаментальні права підозрюваного і звинуваченого на справедливий суд», однак у своєму листі Кузьмін чітко називає Тимошенко винною у завданні тяжкої і непоправної шкоди своїй країні. 

Також Немиря звернув увагу на те, що пункт 9 вказаного кодексу вимагає, щоб прокурор «був послідовним, неупередженим, об’єктивним і незалежним». «Але як може підтримувати неупередженість прокурор, який їздить по світу, обвинувачуючи Тимошенко, який пише публічні і відкриті листи до законодавчих органів на кшталт Сенату США, який використовує публічні платформи, щоб зганьбити людину, проти якої він висунув кримінальні звинувачення?», - обурений Немиря.

«Кузьмін настільки очевидно упереджений, що він, по суті, звинувачує уряд США в тому, що той перешкоджає встановленню справедливості, відмовляючись співпрацювати в рамках його прокурорської кампанії проти колишнього прем’єр-міністра Тимошенко. Більше того, його пропозиція представити так звані «докази» проти Тимошенко у будь-якому суді або публічних засобах інформації також є порушенням професійних стандартів прокурора, адже будь-який прокурор, зацікавлений у верховенстві права, представляє докази в суді, який діє за нормами права, де обвинувачений має можливість провести перехресний допит або спростувати їх. Але, звичайно, беручи до уваги досвід попереднього судового процесу над Тимошенко, їй відмовляють і в цьому основоположному аспекті правосуддя», - наголосив він.

«Лист Кузьміна – ще одне підтвердження судової вендети, яку оголосив уряд президента Віктора Януковича не лише Юлії Тимошенко, але й усім тим, хто прагне захистити свободу в Україні. Те, що він просто спробував подібними брехливими шляхами вплинути на думку американців, демонструє зневагу, яку виявляють українські правителі до справжніх демократичних представників», - сказав Григорій Немиря.

Нагадаємо, 18 червня повідомлялося про те, що Генпрокуратура встановила причетність екс-прем'єра Юлії Тимошенко до банди донецьких кілерів, засуджених за вбивство у 1996-му році депутата Євгена Щербаня.

Нагадаємо, у відповідь на Резолюцію Сенату США щодо України заступник генпрокурора України Ренат Кузьмін має намір надати конгресу США документи слідства та докази вини екс-прем’єра Юлії Тимошенко у вбивстві чотирьох осіб.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 3

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук