Нейрохірурги Львова видалили 5-місячній дівчинці жирову пухлину, що вросла у спинний мозок
Операція тривала шість годин і пройшла вдало
Нейрохірурги львівської дитячої лікарні св. Миколая видалили 5-місячній дівчинці з Херсонщини, яка зараз проживає на Львівщині, жирову пухлину, яка вросла у спиний мозок і порушила рухливість ноги дитини. Операція тривала шість годин і минула успішно. Функціональність ноги маленької пацієнтки повністю відновилася.
Сім’я Мельників із окупованого міста Берислав на Херсонщині вже рік проживає на Львівщині, у Жидачеві. На 33-у тижні вагітності лікарі діагностували у дитини ваду розвитку – спінальну ліпому, а вже на 37-у тижні у пологовому лікарні св. Миколая народилася дівчинка, яку назвали Вікторія.
З перших днів життя дитина була під контролем нейрохірургів, які мали вирішити, коли найкраще оперувати дівчинку.
«Спінальна ліпома трапляється в 1 з 7 000 новонароджених дітей. Вона розвивається з клітин жирової тканини. Новоутвір росте, тисне на спинний мозок та натягує його. Водночас нервові корінці вплітаються та вростають у жирову тканину. Через це порушуються функції нижніх кінцівок та тазових органів, виникають слабкість у кінцівках та проблеми з ходінням в туалет», – кажуть у лікарні.
У таких випадках спінальну ліпому потрібно видаляти. Нейрохірурги вирішили, що прооперують Вікторію, коли їй виповниться 6 місяців, бо втручання з видалення спінальної ліпоми дуже виснажливі та травматичні для маленьких дітей. Та оперувати довелося на місяць раніше. Утворення стрімко росло. Обстеження на МРТ показало, що жировик збільшився в чотири рази і займає вже третину хребта – від живота до сідниць. Окрім того, батьки помітили, що ліва нога доньки втрачає чутливість, слабне та викривляється.
Операція тривала шість годин і була виснажливою, до неї залучили багатьох спеціалістів та високотехнологічне обладнання.
«Утвір вріс в спинний мозок настільки, що було надскладно знайти перехід жирової тканини в сам спинний мозок і не пошкодити його при відділенні тканин. Тому весь хірургічний процес супроводжували нейрофізіологи. Вони контролювали наскільки близько нейрохірурги оперують біля спинного мозку та нервових корінців. Допомагав лікарям точно виконати роботу і спеціальний апарат — ультразвуковий деструктор. З його допомогою спеціалісти розщеплювали жир і таким чином доступ до тканин мозку став кращий», – кажуть у лікарні.
Рана після оперативного втручання добре гоїться і функціональність лівої ноги дівчинки повністю відновилася. Вікторія вже повернулася до тимчасового дому в місті Жидачів. На Херсонщину з батьками поїде вже після перемоги.