Незалежність-27: парад, вирок на замовлення (?!) і «тиша як на цвинтарі»

Наталія Ван Доеверен-Готь
Головний лікар шпиталю ім. Митрополита Андрея Шептицького, голова ГО «Львівська правозахисна ініціатива»

Незалежність України віками здобували свідомі та патріотичні українці; морально стійкі та сильні духом.

Але що вони та їх нащадки отримали взамін? В якій країні вони живуть?

Через понад дві з половиною декади після омріяного століттями і оспіваного Пророками нації голосування про Незалежність ми втратили левову частку нашої землі. І, захищаючи її, продовжуємо проливати кров наших найкращих синів .

Справедливість і закон, покрасувавшись на білбордах, так і не восторжествували.

Україна сьогодні – яскравий приклад свавілля міліцейсько-прокурорської та олігархічної псевдо еліти. Господарі нашої держави довели її до правового колапсу, внаслідок якого проти будь-якого громадянина, перш за все патріота, можна відкрити будь-яку кримінальну справу за сфальсифікованими та абсурдними звинуваченнями, після чого добити його моральним, фізичним тиском та схилити до угоди зі слідством. А на завершення передати на гору прекрасну статистику і «чорну касу», адже угода для громадянина не безплатна. При цьому силу, енергію, мужність для боротьби мають лише одиниці. Але не кожен з них доживає здоровим до перемоги над репресивною машиною.

Важко боротись в країні, де лише 0,3% виправдувальних вироків, що є тоталітарним показником (статистика виправдань періоду Сталінського правління була вищою). Навряд чи хтось зі здорово мислячих громадян хоча б припустить, що такий показник – це наслідок надпрофесійності органів правопорядку. Цей відсоток продиктований тотальною залежністю судової системи від цих органів.

І що?

«І тишина як на цвинтарі» – це слова найвідомішої бранки режиму Януковича у період початку їі політичного переслідування.

Але справа не в політиках, вірніше не у них лишень. Справа в тім , що в країні, де закон як дишло, бранцями є усі!

У країни, де Генеральний Прокурор не конфузиться вголос диктувати суддям, до якої дати постановити конкретний вирок і який запобіжний захід обрати окремим особам – перспектива розвитку і росту залишається довготерміновою.

Хто з суддів не послухає – отримає свою кримінальну справу. Тому незалежний суддя в Україні – радше виняток із теореми.

У зв’язку з цим Україна – лідер Європи серед незаконно засуджених осіб, невиконаних судових рішень, а також за зверненнями до Європейського суду з прав людини. І внаслідок такої ситуації ми найбідніший народ при найбагатшому керівництві в Європі. Зі сторони очільників системи відсутня навіть мінімальна повага до громадянина, його прав, свобод та інтересів.

Ми йдемо на максимальні поступки Міжнародному валютному фонду, щоб отримати кредит 1-2 мільярди, які будуть з відсотками віддавати наші нащадки, в той час як річний приріст статків Гаранта становить таку ж суму. А якщо додати активи його оточення, бізнес-партнерів та олігархів, які за лояльність поповнюють офшори – результат покаже, що кілька десятків голів, наближених до його великого тіла, мають статки більші, ніж весь державний бюджет.

Невже хтось з них здійснив феноменальні наукові відкриття, придумав чи розвинув революційні технології, попрацював мозком і запустив геніальний стартап?

Ні! Кожен з них банкує на наших з вами ресурсах. Вони генерують стартапи схем, відкатів та поборів. Мета цієї влади – перевершити попередників у обкраданні українського народу. З цим завданням «політичні лідери нації» справляються бездоганно.

А в цей час малесенький українець сидить у пастці боргів, депресії, безвиході та в страху поставити лайк і репост в соціальних мережах проти своїх «панів» на мільярд, щоб бува ніхто не «образився».

Незважаючи на все, я вірю в силу та мужність українського народу, його незламну волю і бажаю усім нам нарешті здобути справжню незалежність.

І таки вірю в українське правосуддя та бажаю йому стати незалежним від політичної кон’юнктури та силових відомств; а всім працівникам численних правоохоронних органів бажаю стати залежними виключно від норм українського законодавства та не виконувати очевидно злочинні накази тимчасового керівництва.

Бо приходить час, втікають і Прем’єри, і Президенти, а нам своє робити. Заради наших дітей. Бо немає у них іншої Батьківщини.

З Днем Незалежності, Україно.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук