Нідерланди назвали умову для ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС

СвітАндрій Стець, 31 жовтня 201621030
Нідерланди назвали умову для ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС
фото Reuters
Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте пропонує прописати в угоді, що вона не є основою для членства України в ЄС

Уряд Нідерландів готовий проголосувати за ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною і ЄС, однак за умови додання до документа уточнюючої декларації. Про це йдеться в листі прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте, адресованому парламенту країни, інформує Deutsche Welle.

Рютте пропонує прописати в угоді про асоціацію, що вона не є основою для членства України в ЄС, не дає українцям права працювати в ЄС і не надає Києву гарантій безпеки. Він наголосив, що таким чином він прагне врахувати занепокоєння нідерландців, більшість яких на референдумі в квітні 2016 висловилися проти ратифікації угоди.

У своєму листі Рютте також зазначив, що його бажання підписати угоду продиктоване національними інтересами.

«Європейська єдність є найкращою відповіддю на зовнішню політику Росії, яка призводить до дестабілізації на зовнішніх кордонах Європи», – сказав він.

Прем'єр також заявив, що буде продовжувати переговори з лідерами ЄС до саміту, який відбудеться 15-16 грудня, і висловив надію, що він зможе отримати підтримку змін, які він запропонував. Якщо це йому вдасться, уряд запропонує парламенту ратифікувати доповнену угоду. Процедура ратифікації повинна відбутися в обох палатах парламенту країни.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що Нідерланди не припиняють ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною і ЄС продовжать консультації, кінцевою датою яких встановлено 1 листопада.

Нагадаємо, парламент Нідерландів зобов'язав уряд до листопада вирішити питання про асоціацію України і ЄС. У той же час прем'єр Нідерландів Марк Рютте заявив, що уряд країни, швидше за все, не ратифікує Угоду про асоціацію між Євросоюзом і Україною, враховуючи результати квітневого референдуму.

Нагадаємо, на консультативному референдумі в Нідерландах 6 квітня 2016 р. проти СА проголосували 61% голландців, які прийшли на дільниці.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук