Німеччина готується розглядати проханя про притулок від українців у прискореному режимі

Разом з Україною до списку безпечних країн потрапили Білорусь і Молдова

СвітВолодимир Пиріг, 19 жовтня 20184000

Уряд Німеччини планує включити в список безпечних країн походження мігрантів ще 14 держав, серед яких є й Україна, повідомило міністерство внутрішніх справ (МВС) Німеччини на запит депутатки Бундестагу від Вільної демократичної партії (ВДП) Лінди Тойтеберґ.

Як пояснює «Німецька хвиля», мігрантів з так званих безпечних країн походження легше депортувати з Німеччини в разі відмови в наданні притулку, а їхні клопотання про притулок розглядають в прискореному порядку.

У липні уряд Німеччини вніс до переліку безпечних країн походження Туніс, Алжир, Марокко і Грузію. Тепер до списку хочуть додати Україну, Білорусь, Молдову, Кубу, Колумбію, В'єтнам, Танзанію, Пакистан, Індію, Кенію, Бенін, Гвінею-Бісау, Центральноафриканську Республіку й Чад.

Частка позитивних рішень щодо надання статусу біженця громадянам цих країн становила в 2018 році менше 5%. Згідно з коаліційною угодою, якщо частка менше 5% зберігається протягом кількох років, то такі країни повинні поповнювати список безпечних країн походження.

Водночас у МВС Німеччини наголосили, що ухвалення рішення урядом залежить від приписів Євросоюзу і вимог Федерального конституційного суду Німеччини. Уряд спочатку має провести детальний аналіз ситуації в цих державах і підтвердити, що там відсутня загроза тортур, жорстокого поводження або збройного конфлікту. Коли такий аналіз може бути завершено, поки важко сказати, зазначили в міністерстві.

Рішення уряду про внесення до переліку безпечних країн походження Туніс, Алжир, Марокко і Грузію також ще не набуло чинності. Воно ще не пройшло схвалення парламенту: партії урядової коаліції не впевнені в його підтримці у верхній палаті – Бундесраті. Попередня спроба внести до списку безпечних країн походження держави Магрибу провалилася через опір у Бундесраті земель, у яких при владі Зелені.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук