Нобелівський комітет назвав трьох лауреатів премії з хімії

СвітОксана Панчишин, 9 жовтня 20138970
Нобелівський комітет назвав трьох лауреатів премії з хімії
фото ukranews.com

Вчені Майкл Левітт, Аріє Варшел та Мартін Карплас стали лауреатами Нобелівської премії з хімії за внесок у розвиток багаторівневих моделей складних хімічних сполук.

«Карплас, Левітт та Варшел заклали основу для потужних програм, які використовуються для розуміння і прогнозування хімічних процесів», – йдеться у заяві Нобелівського комітету.

Мартін Карплас, громадянин США й Австрії, є професором у Страсбурзькому університеті, а також у Гарварді. Майкл Левітт, громадянин США, Великобританії й Ізраїлю, працює у Стенфорді. Аріє Варшел, громадянин США й Ізраїлю, є професором Університету Південної Каліфорнії.

Як пояснив присутнім на засіданні Нобелівського комітету професор Аріє Варшел, з яким вдалося зв'язатися по телефону, його з колегами досягнення полягає у тлумаченні того, «як конкретно працюють білки».

Нагадаємо, з 7 по 14 жовтня в Стокгольмі і Осло назвуть Володарів Нобелівських премій 2013 року.

Відкрив тиждень Нобелівський комітет при Каролінському медичному інституті в Стокгольмі, який назвав імена володарів нагороди в галузі фізіології або медицини – ними стали американські вчені Дж. Ротман, Р. Шекман та Т. Зюдхоф за дослідження транспортної системи наших клітин.

У вівторок лауреатами Нобелівської премії з фізики стали британець П. Хіггс та бельгієць Ф. Енглер за підтвердження існування бозона Хіггса або “частинки Бога”.

Завершиться Нобелівський тиждень 14 жовтня у Стокгольмі, де назвуть призера в галузі економіки.

Сума кожної з Нобелівських премій цьогоріч становить 8 млн шведських крон (1 млн дол. США).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук