Нобелівську премію з фізики дали за «бозон Хіґса»
Найпрестижнішу у світі наукову премію у галузі фізики отримали бельгієць Франсуа Енґлерт та британець Пітер Хіґс, які передбачили існування однієї з базових елементарних частинок - бозону Хіггса.
Її існування з високим ступенем імовірності було доведене лише через півстоліття під час експериментів на Великому адронному колайдері.
Як відзначили в Королівській академії наук, Енґлерт і Хіґс отримали премію за теоретичне відкриття механізмів, які допомогли людству краще зрозуміти появу субатомних частинок маси.
Бозон Хіґса пояснює багато властивостей Всесвіту, наприклад те, чому частинки мають масу.
У 2012 році Нобелівську премію з фізики присудили вченим Сержу Арошу та Девіду Вайнеланду за вивчення взаємодії світла з матерією.
Додамо, що Нобелівська премія з медицини за 2013 рік присуджена американцям Джеймсу Ротману, Ренді Шекману та Томасу Зюдофу "за відкриття механізму регулювання руху везикул – найбільшої транспортної системи наших клітин".
Як повідомляв ZAXID.NET, цього року на Нобелівську премію миру претендує рекордна кількість осіб.
Додамо, що 9 жовтня оприлюднять ім'я Нобелівського лауреата з хімії, у четвер - з літератури, у п'ятницю - премії миру, а наступного понеділка назвуть ім'я Нобелівського лауреата з економіки.
Церемонія нагородження лауреатів Нобелівської премії традиційно відбудеться 10 грудня в Стокгольмі.