Нотаріусів Львівщини закликали не вчиняти жодних правочинів з землею геріатричного пансіонату

Громадська організація, яка заволоділа цією землею, змінила її цільове призначення під забудову

Через невиконання рішення суду у кадастровій карті України земля Львівського геріатричного пансіонату досі закріплена за незрозумілою громадською організацією

Нотаріусам Львівщини розіслали рекомендаційні листи з обласного управління юстиції з проханням не вчиняти будь-яких правочинів із землею Львівського геріатричного пансіонату. Про це ZAXID.NET повідомив начальник управління Ярослав Жукровський.

«Це обговорювали на апаратній нараді у Львівській облдержадміністрації. Є судові рішення, які набрали законної сили щодо ділянки геріатричного пансіонату, яку свого часу вилучили на користь ГО. Фактично рішення суду ніхто не виконав і призначення ділянки досі не змінили, – сказав Ярослав Жукровський. – Тож зараз, поки не буде змінено кадастрову карту ділянки, ми закликаємо усіх нотаріусів не вчиняти з нею жодних правочинів. Наші листи мають рекомендаційний характер, ми не можемо нотаріусам заборонити робити той чи інший правочин. Функції обласної юстиції щодо нотаріусів полягають в тому, що якщо є якась скарга на дії нотаріуса чи інформація про те, що він порушив присягу нотаріуса, то ми можемо провести перевірку і за її результами звернутися в дисциплінарну комісію про позбавлення свідоцтва на право займатися нотаріальною діяльністю».

Йдеться про ділянку площею 2,4 га на території Львівського геріатричного пансіонату на вул. Медової Печери, 71, яка, за рішенням суду, належить громаді Львова. У 2009 році ділянку з власності Львівської міської ради незаконно вилучили на користь Громадської організації інвалідів «Центр реабілітаційних ініціатив «Діяльність милосердя» (далі ГО «ЦРІ «Діяльність милосердя», – ред).

28 жовтня 2015 року Львівський апеляційний адміністративний суд вилучив ділянку з власності ГО «ЦРІ «Діяльність милосердя» і повернув її громаді Львова. В свою чергу ГО подала касаційну скаргу на це рішення, яку в жовтні минулого року Вищий адміністративний суд України відхилив.

Проте, згідно з даними публічної кадастрової карти України, ця ділянка і досі перебуває у власності ГО«ЦРІ «Діяльність милосердя» і має два цільові призначення: 1) будівництво та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій; 2) будівництво та обслуговування багатоквартирного житлового будинку.

Витяг з публічної кадастрової карти України

«Виходить, що рішення суду не виконане і земля досі належить цій організації. Цікаво те, що сама ГО на момент заволодіння цією землею проіснувала всього два дні, – розповіла ZAXID.NET адвокатка та правозахисниця Галина Янко. – Тому тепер до Держкомзему будуть скеровані листи з проханням призупинити видачу будь-яких довідок про правовий статус цієї ділянки, а нотаріуси не повинні вчиняти з цією землею будь-яких правочинів. Станом на сьогодні фірма «Картограф» вже малює карти, де ця земля буде закріплена за геріатричним пансіонатом але залишиться у власності громади Львова. І ці карти будуть затверджені на сесії Львівської міської ради».

Про саму ГО інвалідів «Центр реабілітаційних ініціатив «Діяльність милосердя» відомо вкрай мало. За інформацією бізнес-пошукової системи YouControl, організація зареєстрована 16 вересня 2009 року за адресою вул. Крушельницької, 21 у Львові з нульовим капіталом. Засновниками ГО є Іван Герчанківський, Мирослав Наваловський та Олег Пишний. Керівником є Михайло Рудненський.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук