Нова українська література модна в Польщі, – Пясковскі

Наталія Зубрицька, 21 лютого 201313170
Нова українська література модна в Польщі, – Пясковскі

Сучасна українська література модна в Польщі. Близько 20 письменників з України мають змогу приїжджати в Краків, долучатися до суспільного, літературного життя. Можливо тому українська література така модна в Польщі та Кракові зокрема, – сказав 21 лютого у Львові директор програм Краківської Студії фестивалів Роберт Пясковскі на конференції щодо старту Львова у програмі ЮНЕСКО «Місто літератури».

З його слів, важливо відкрити місто для письменників, щоб вони могли приїжджати сюди, трохи пожити тут, відчути себе у місті, свою літературу в ньому.

«Тому українська література модна в Польщі, в Польщі у Кракові є мода на українську літературу. Це виразна тенденція. Близько 20 письменників з України приїжджають у Краків, зустрічаються, працюють там», – каже Роберт Пясковскі.

Він зауважив що Краків, як і кожне європейське місто, має проблему з читанням. Зокрема, через витіснення літератури новини медіа.

«Це проблема, яка стосується, напевно, всіх країн. Тому важливо, щоб такий проект, як «Місто літератури» інтегрував ідеї писання, читання, творення, щоб читання з’явилося в щоденному житті. Та водночас Краків відзначає те, що люди виявляють тут своє ставлення до книги, ходять на зустрічі з письменниками, із задоволенням приймають інші сучасні модифікації читання – кіберчитання, комікси тощо», – сказав Роберт Пясковскі.

Також він відзначив, що захоплений рядом програм, які впроваджують у Львові. «Я захоплений програмами для дітей, які є у Львові, і скеровані на розвиток молодого читача. В цьому напрямку треба йти перш за все, виховувати і формувати читача… З іншого боку, дуже важливим є зв'язок літератури та бізнесу, творчої праці та економіки, літературний туризм, типографія та проектування книги, цифрова книга – це все за майбутнім», – сказав польський експерт.

Як інформував ZAXID.NET, 21 лютого у Львові проходить мотиваційна конференція, з якої стартує участь Львова у програмі ЮНЕСКО «Місто читання». Управління культури Львівської міської ради спільно з Форумом видавців готує відповідну аплікаційну форму на здобуття почесного титулу для Львова – «Місто читання».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук