Новим президентом Румунії стане консерватор з німецьким корінням Клаус Йоганніс

СвітЛюбко Петренко, 17 листопада 20143960
Новим президентом Румунії стане консерватор з німецьким корінням Клаус Йоганніс

На президентських виборах у Румунії переміг мер міста Сібіу, консервативний політик Клаус Йоганніс. Про це повідомляє агентство Reuters. Його конкурент у другому турі, прем'єр-міністр країни, лідер соціал-демократів Віктор Понта, вже визнав свою поразку. «Я зателефонував пану Йоганнісу і привітав його», - заявив Понта ще до оголошення офіційних результатів підрахунку голосів.

Згідно з попередніми підрахунками бюлетенів на другому турі президентських виборів, за Йоганніса проголосувало близько 55 відсотків тих, хто взяв участь у виборах. Хоча exit poll давав фактично однакові результати обом кандидатам: Віктор Понта – 50-50,9% Клаус Йоханніс – 49,1-50,9%.

Перший тур виборів президента Румунії відбувся 2 листопада. На посаду глави держави балотувалися 14 кандидатів. Тоді глава румунського уряду Віктор Понта набрав 40,3%, а його суперник Клаус Йоханніс – лише 30,4% голосів виборців.

Наступний президентРумунії Клаус Йоганніс, котрий має німецьке коріння, здобув собі популярність завдяки обіцянкам домогтися незалежності румунської юстиції та дати рішучий бій корупції в країні. Він теж пообіцяв провести радикальні реформи в економіці, освіті й медицині, а також створити позитивний клімат для потенційних закордонних інвесторів.

Експерти передбачають, що президентство Йоганніса може внести серйозний елемент протистояння на вищих політичних щаблях, оскільки більшість у парламенті Румунії контролює прем’єр-міністр Віктор Понта.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук