Новий міністр екології хоче збудувати в Україні сховище для ядерних відходів

Новий міністр екології хоче збудувати в Україні сховище для ядерних відходів
Міністр екології і природних ресурсів Остап Семерак

В Україні має бути створено повноцінний ядерний цикл, щоб вийти на світовий рівень у поводженні з відпрацьованим ядерним паливом без участі Росії, заявив новопризначений Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

За його словами, захоронення ядерного палива є питанням «національної безпеки та економічної доцільності».

«Не бачу, чому ми повинні платити Росії гроші за захоронення ядерного палива, якщо можемо це безпечно робити самі. Матиму з цього приводу серйозну дискусію з Міненерго, “Енергоатомом”. Планую також залучити до проекту країн-донорів», – написав Семерак у Facebook.

Він повідомив, що роботи на майданчику «Укриття» Чорнобильської АЕС ведуться «якісно і за графіком».

«Будівництво арки над 4-м блоком АЕС та сховище відпрацьованого ядерного палива будуть завершені відповідно до затверджених планів. Але факт, що іншим об’єктам, підприємствам та проектам зони відчуження уваги недостатньо. Швидко виправимо», – зазначив міністр.

Він додав, що територію Чорнобильської зони також необхідно зробити «максимально відкритою».

«Зона відчуження, яка сьогодні асоціюється лише з трагедією, має перетворитись на територію змін, реформ, інновацій та визнаною в світі екологічно безпечною територією», – зазначив міністр.

На його думку, зону ЧАЕС «потрібно розвивати як наукову базу». «Україна є піонером у наукових дослідженнях ядерних катастроф, тому маємо використати цей досвід, щоб стати світовими лідерами в інжиніринговому та дослідницькому просторі у відповідних сферах», – резюмував Семерак.

Нагадаємо, в четвер, 14 квітня, парламент затвердив склад нового уряду, в якому Семерак очолив Мінекології.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук