Новим президентом ПАРЄ обрано італійського політика Мікеле Ніколетті

Раніше Ніколетті очолював групу соціалістів

СвітКатерина Чурилова, 22 січня 20181890
Ніколетті призначили без формального голосування, бо він був безальтернативним кандидатом

Президентом Парламентської асамблеї Ради Європи обрано голову парламентської групи соціалістів, демократів та зелених, італійця Мікеле Ніколетті. Його обрано без процесу формального голосування, пише УНІАН.

Головуючий на засіданні повідомив, що отримав пропозицію лише щодо однієї кандидатури на обрання на посаду президента ПАРЄ. Цією кандидатурою є Ніколетті. «Я з цієї причини оголошую пана Ніколетті обраним президентом Парламентської асамблеї Ради Європи на цій черговій сесії», – оголосив головуючий на засіданні.

Група соціалістів, демократів та зелених, саме від якої цього року обирався новий глава ПАРЄ, інших кандидатур на висувала.

Зазначається, що у жовтні 2017 року ПАРЄ схвалила проект резолюції, підготовлений Ніколетті, метою якою було створення умов для зняття політичних санкцій з делегації РФ. Проте Комітет міністрів РЄ не підтримав створення робочої групи для пошуку механізму повернення РФ в Асамблею.

У січні 2016 року Ніколетті відвідував Україну у якості доповідача Комітету з політичних питань та демократії ПАРЄ. Тоді він заявляв, що корупція підриває ідею верховенства права в Україні. Також зазначав, що переатестація суддів в Україні необхідна, але повинна здійснюватися за участю самих суддів.

Перша заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила, що розпочалася «складна» сесія ПАРЄ. «Росіяни не подали свою делегацію, але план їхнього повернення без всяких передумов залишається і є робочим для дуже багатьох в Асамблеї», – зазначила вона.

Канал «Прямий» зазначає, що що Ніколетті обійматиме посаду президента наступні два роки – за традицією асамблеї, президента переобирають на другий рік без обговорень. Історія голосувань італійця свідчить, що Ніколетті кожен раз підтримував проукраїнські резолюції і поправки до них, а також щорічно голосував за підтвердження санкцій проти РФ.

Раніше президент ПАРЄ Педро Аграмунт добровільно подав у відставку. Згодом він заявив, що кампанію щодо його відставки очолила українська делегація.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук