Новий зсув на Грибовицькому сміттєзвалищі може відбутись будь-якої миті, – еколог

На сміттєзвалищі є тріщина завдовжки щонайменше 50 метрів та вглиб 2 метри

Тріщина у горі сміття на Грибовицькому сміттєзвалищі зростає, отже новий серйозний зсув може відбутись будь-якої миті. А інфільтрати серйозно забруднюють р. Західний Буг. Про це ZAXID.NET повідомив начальник державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Маланич, посилаючись на результати кризового моніторингу довкілля у зоні сміттєзвалища.

«У купі сміття є тріщина завдовжки щонайменше 50 метрів та вглиб 2 метри. При цьому ширину тріщини спеціалістам, які проводили моніторинг, не вдалось заміряти через загрозу зсуву, - зазначив Микола Маланич, – Отже гора непотребу може обвалитись будь-якої миті і не можливо спрогнозувати, коли саме це станеться — сьогодні-завтра або ж через тиждень чи місяць».

А аналіз поверхневих вод показав суттєве перевищення гранично допустимих норм викиду інфільтратів у навколишнє середовище. Таким чином серйозної шкоди зазнає вода у р. Західний Буг після впадання у неї р. Полтви.

Зокрема проби поверхневих вод у р. Полтві показали майже 12-кратне перевищення норми викиду кадмію, та 5-кратне перевищення норми викиду амонію. В 1,8 разів перевищено норму хімічного споживання кисню, майже в 1,5 рази перевищено норми викидів марганцю, фосфатів, свинцю та заліза.

Окрім води, за словами екологів, серйозної шкоди зазнає атмосфера. А восени ця шкода лише зростатиме.

«Без перебільшення можна сказати, що повітря в зоні сміттєзвалища серйозно забруднюється. Проте з настанням дощів ця шкода лише зростатиме, адже чим більша вологість повітря, тим більше випарів», – додав Микола Маланич.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук